company logo

Hledání

Zajímavé weby

Lifestyle magazín RadyproVšechny.cz - tipy a rady pro každého!

Statistiky

Členové : 775
Obsah : 625
Počet zobrazení článků : 4697048

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 57 a členů: 2 

Jak na klimakterium?
Články - Další články
Napsal uživatel redakce   
Klimakterium sice není nemocí, ale neměli bychom jej brát na lehkou váhu. První příznaky se začínají objevovat většinou 6 až 7 let před poslední menstruací, která přichází v průměru mezi 49. a 51. rokem života ženy. Tyto potíže mohou dále přetrvávat i několik let.

Zpočátku se období klimakteria projevuje mírnými výkyvy v délce menstruačního cyklu a změnami intenzity menstruačního krvácení.

K tomu se brzy přidávají nepříjemné vnější příznaky – návaly horka a potu, bušení srdce, kolísání krevního tlaku, nervozita, změny nálad, podrážděnost, poruchy spánku, občasné závratě, brnění v končetinách a mohou se vyskytnout i bolesti na hrudi. Později se mohou objevit příznaky, které již souvisí s dlouhodobějšími změnami hormonálních hladin, zejména nedostatkem estrogenu. Jedná se například o častější infekce močových cest, únik moči, suchost sliznic a kůže, pálení v očích, zvýšená tvorba vrásek, zhoršení zraku apod.

Ženy v reprodukčním věku před těmito onemocněními chrání estrogeny, ale po „přechodu“ tato ochrana mizí a riziko srdečně cévních onemocnění se zvyšuje přibližně na stejnou úroveň, jako je tomu u mužů.

Velmi důležitou roli v této oblasti hraje prevence – zdravá životospráva, pestrá strava bohatá na vitaminy a stopové prvky, konzumace pokrmů ze sóji aj. Důležitá je přiměřená tělesná aktivita. Vhodné jsou ale také některé doplňky stravy.

Ženy v klimakteriu někdy podstupují tzv. HRT – neboli hormonální substituční terapii, kterou předepisuje odborný lékař – gynekolog, sexuolog či endokrinolog. Ne vždy je ovšem použití HRT možné, nebo nutné.  

Často je vhodné použít preparáty s obsahem včelích produktů (včelí mateří kašičky, fermentovaného a květního pylu), fytoestrogenů ze sóji, červeného jetele, vitamínů a minerálních látek atp.

Ženy, které již prošly obdobím klimakteria, většinou již znají doplňky stravy vhodné pro toto období. Často je to právě SARAPIS, doplněk stravy se včelími produkty (včelí mateří kašička, květní a fermentovaný pyl), vitaminem C a E, železem, beta karotenem, koenzymem Q10 a selenem. Oblíbeným je také doplněk stravy SARAPIS SOJA,který je kromě včelích produktů obohacen také o fytoestrogeny ze sóji a červeného jetele, železo a vitamin C.

Mezi ženami jsou oblíbené nejen díky svému specifickému složení, ale také proto, že nezvyšují tělesnou hmotnost. Nemají vedlejší účinky a mohou je užívat také ženy s bolestmi hlavy a migrénami, tromboembolickým onemocněním, zánětem žil, křečovými žílami, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, epilepsií, myomy, bolestmi a otoky nohou, chronickými poruchami jaterních funkcí aj.

Preparáty SARAPIS a SARAPIS SOJA jsou vhodnými podpůrnými prostředky pro ženu nejen v období klimakteria.

Ani při užívání přírodních preparátů by ovšem ženy neměly zapomínat na pravidelné návštěvy u svého gynekologa.

SARAPIS a SARAPIS SOJA jsou registrovány jako doplňky stravy a jsou volně k dostání v lékárnách. Opatrnosti při užívání by měly dbát ženy, které mají na včelí produkty alergii.

Podrobnější informace získáte na www.vegall.cz a také na bezplatné telefonní lince 800 100 140.
Zde můžete získat i kontakty na gynekology, kteří mají v této oblasti dlouholeté zkušenosti.


 

Komentáře  

 
+1 #4 vegall 2013-03-22 12:14
Dobrý den, omezení doby užívání není žádné. Sarapis se může užívat i dlouhodobě. Není nutné dělat ani přestávky v užívání.
Citovat
 
 
0 #3 Jitka689 2013-03-22 11:52
Dobrý den, už je mi 51 let a začala jsem užívat doplňek stravy SARAPIS. Chtěla jestli užívání tohoto doplňku v období kliamkteria není nějak omezeno. Zda ho mohu užívat stále a nebo pouze určitou dobu. Děkuji Jitka
Citovat
 
 
+1 #2 vegall 2013-01-23 12:20
Dobrý den, i v případě cukrovky můžete užívat SARAPIS. Pro informaci uvádím chlebovou jednotku 1 kapsle: 0,015. Obsah cukru v jedné kapsli je: 0,19g cukru.
Citovat
 
 
0 #1 Pavla 2013-01-23 11:57
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli můžu užívat přípravek SARAPIS a prášky na cukrovku. Někde jsem četla, že není vhodné užívat doplňky stravy, když mám zvýšenou hladinu cukru.
Děkuji za odpověď
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Anketa

Kolik druhů zeleniny pěstujete?
 

Přihlášení


VirtualDreams.cz

Doporučujeme:
Studium MBA | MBA studium | chatky | Dovolená Last Minute | Aloeverashop.cz | Originální dárky k narozeninám | Extra stěhování se zárukou | Angličtina online | Grily a krby | Americká jazykovka | schodolez | Levné letenky do celého světa | Nafukovací balónky