3 důvody, proč už v zimě nebudete chtít spát v ničem jiném, než ve flanelu

Balzám pro váš spánek. Na to se můžete těšit s ložním prádlem od písecké rodinné firmy Kvalitex. Ta na zimu doporučuje flanelové povlečení, do kterého se budete chtít zachumlat a vylézt z něj až na jaře. A proč zrovna starý dobrý flanel, když výběr materiálů nikdy nebyl větší? Tři hlavní důvody vám prozradí zakladatel Kvalitexu a odborník na textil Josef Handrejch.

1) 100% přírodní

Flanelové povlečení se vyrábí ze 100% bavlněné tkaniny, jde tedy o čistě přírodní materiál. Ty mají oproti syntetickým tkaninám mnoho výhod. „Kromě výborné hřejivosti jsou to především prodyšnost a schopnost dobře odvádět vlhkost. Nehrozí proto, že byste se v bavlněném povlečení cítili jako ve skleníku a probudili se propocení. Zvláště, pokud trpíte alergiemi či ekzémy, by měly být přírodní materiály první volbou,” radí odborník.

2) Hřejivý a příjemný na dotek

I bavlněné tkaniny existují v mnoha úpravách, tou nejlepší na zimní měsíce je právě flanel. Poznáte ho na první dotek. Jeho vysoký vlas, který vzniká počesáním na povrchu tkaniny, je nezaměnitelný. „Při výběru ložního prádla byste měli sledovat jeho gramáž (někdy se uvádí jako plošná hmotnost) tkanin. Konkrétně u flanelu se nesmí pohybovat pod hranicí 160g/m2, říká Josef Handrejch.

3) Snadná péče

Správná péče zachová vlastnosti vašeho povlečení a prodlouží jeho životnost. U flanelu vám ale nehrozí žádná práce navíc. „Stejně jako jakékoliv jiné bavlněné povlečení můžete flanel bez obav prát v pračce na 60 °C. Při této teplotě se zbavíte nejen nečistot, ale i roztočů,” radí zakladatel rodinné firmy Kvalitex. Povlečení můžete sušit v sušičce na delší program s nižší teplotou. Měkká vlákna flanelu navíc nemusíte žehlit.

Dopřejte svému spánku tuto zimu luxus jménem Kvalitex. Ke kvalitnímu odpočinku totiž vede cesta i přes výběr kvalitního povlečení.

Článek vznikl ve spolupráci s Kvalitex.cz.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.