3 nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při výběru sedací soupravy

Mít blízký vztah, ne-li citové pouto, k sedací soupravě je úplně normální. Homer Simpson se dokonce do své sedačky zamiloval. Tak proč se na tu svou nemůžete ani podívat? Možná jste vybírali tak dlouho, až jste přebrali. Anebo jste nebrali v potaz skutečné potřeby. Proto – až si budete pořizovat nový kousek – se napříště vyvarujte nejčastějších chyb.

Ta levnější bude stačit

Možná bude, ale na jak dlouho? Pokud si pořizujete sedačku jen na jednu nebo dvě sezóny, protože s chutí obměňujete nábytek v rytmu aktuálních trendů, budiž. V opačném případě přijměte fakt, že kvalitní sedací soupravy mají svou cenu. Nejlevnější modely navíc nenabízí kýžený komfort. Relax na některých pak dokonce hraničí s utrpením.

Hlavně, aby šla rozložit

Rozkládací sedačky patří mezi nejprodávanější – a nebylo by na tom vůbec nic špatného, kdyby ovšem většina lidí danou funkci reálně využívala (což se neděje). Položte si proto otázku, proč po rozkládací variantě toužíte, a zda pro ni budete mít reálně využití. Pokud je jediným důvodem obava z toho, aby se u vás měla jednou za rok kde vyspat návštěva, která se rozhodne setrvat přes noc – raději si pro tento účel pořiďte nafukovací matraci. A při výběru sedačky zohledněte jiná, skutečně důležitá kritéria.

Více místa pro další „krámy“

S úložným prostorem skrývajícím se v útrobách sedačky je to podobné jako s jejím rozkládáním. Mít další úložiště může být praktické, ale opravdu potřebujete uskladnit další nepotřebné věci? Berte na vědomí, že přítomnost úložného prostoru bývá na úkor celkového komfortu, kvality konstrukce a designu.

Pokud stále nemáte ucelenější představu o své budoucí sedačce, inspirujte se bohatou nabídkou sedacího nábytku v eshop yourhomestory.cz. Najdete v ní také dekorace a bytové textilie – mimo jiné i stylové ubrusy.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.