4 rady pro výběr sedací soupravy

Potřebujete novou sedací soupravu, ale nevíte, podle čeho se orientovat při výběru z bohaté nabídky nejrůznějších variant a modelů? Není se čemu divit, protože na internetu i v kamenných obchodech najdete skutečně široké spektrum nábytku do obývacího pokoje včetně sedaček a pohovek. S výběrem vám mohou pomoci následující čtyři praktické rady.

Správné rozměry

Protože sedací souprava běžně zabírá velkou část obývacího pokoje, představují správné rozměry jeden z klíčových parametrů při výběru té správné varianty. Naštěstí je možné vybírat z mnoha provedení, takže se vám může hodit rohová sedací souprava nebo jednodušší dvojsedák. V případě velké místnosti se orientujte hlavně podle toho, kolik lidí bude sedačku běžně využívat.

Kvalitní materiál

Protože představuje sedačka výrazný kousek vybavení a často i poměrně velkou investici, očekáváme od ní dlouhou životnost. To z velké části ovlivňuje kvalitní materiál a celkové zpracování. Sázka na kvalitu se tak v tomto případě opravdu vyplatí a může přinášet i další výhodu v podobě příjemného vzhledu, který se stane ozdobou celého obývacího pokoje.

Myslete na údržbu

Aby toho nebylo málo, pojí se s výběrem vhodného materiálu také nutnost pravidelné údržby. Například koženková sedací souprava je v zásadě nenáročná na údržbu. Oproti tomu textilní varianta bývá náchylnější ke skvrnám, které se později hůře odstraňují. Výběr tak mimo jiné přizpůsobte také tomu, jestli máte doma malé děti nebo domácí zvířata, která mohou sedací soupravu nadměrněji zatěžovat.

Praktický úložný prostor

Hlavně v případě menších bytů se vždy hodí nějaký ten úložný prostor navíc. Sedací souprava či křeslo s možností uložit dovnitř pár drobností, jako jsou například nepoužívané lůžkoviny a podobné, se tak vždy hodí. Další praktickou funkcí, kterou možná oceníte, může být rozkládací sedací souprava, která v případě potřeby nabídne přídavné lůžko pro hosty.

 

 

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.