4 tipy, jak získat jedinečný domov za pár korun

Většina z nás na vybavení bytu nechce vynakládat obrovské množství peněz. Na druhou stranu chceme žít v domově, který bude vyjadřovat naši osobnost, a budete se tam cítit příjemně. Dobrou zprávou je, že na to velký obnos nepotřebujete. Vše zvládnete za pár korun a v některých případech prakticky zadarmo. Inspirujte se následujícími tipy a uvidíte, že je to jednoduché!

1) Poptejte se u rodiny a přátel

Mnoho lidí starší vybavení nevyhazuje, ale ukládá do sklepů, garáží nebo na půdu. Zeptejte se jich, jestli doma nemají něco nepotřebného, co by stejně vyhodili. Možná se vám to bude hodit do vašeho interiéru. Možná budete muset něco opravit nebo natřít, ale získáte nové kousky zadarmo.

2) Hledejte věci „za odvoz“

Na internetu najdete hodně stránek a bazarů, které nabízí nábytek i doplňky za pár korun nebo „za odvoz“. Díky tomu budete mít nové kousky pro svůj domov za pár korun, dáte jim nový život a ještě pomůžete někomu jinému, který se chce dané věci zbavit. Jedna výhoda za druhou!

3) Recklace a upcyklace jsou velmi populární

Koupíte-li starší nábytek, můžete ho znovu natřít, přečalounit apod. Renovace starých kusů je hned velmi trendy. Vyrobit si ale můžete metodou DIY také nábytek a doplňky, které původně sloužili k jiným účelům. Ze dvou dřevěných polic a dvou řemenů můžete mít nádherné police na zdi. Fantazii se meze nekladou a navíc získáte zcela jedinečný kus v interiéru.

4) Využijte možnost swapu

Možná jste o tom zatím neslyšeli, ale tzv. swapování se dostává do popředí trendů. Jde o to, že s někým vyměníte jeden kus za jiný. Většinou fungují na Facebooku ve speciálních skupinách, kde můžete vyměnit nepotřebnou věc za něco, co by se vám doma hodilo. Vyměnit takto můžete oblečení, dekorace i vybavení do domácnosti. Jestli máte doma nepotřebné věci, můžete je zkusit vyměnit za něco mnohem lepšího. Najděte skupinu na Facebooku a můžete začít swapovat.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.