5 pokojových rostlin, které vám zlepší vzduch v bytě

Pokojové rostliny jsou potěchou pro oko. Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, že je potřebujeme mít doma také pro zdravotní benefity. Mnoho z nich totiž dokáže nádherně vyčistit vzduch od toxinů a nebezpečných látek, které jinak dýcháme. A protože jsou některé druhy rostlin lepší než jiné, NASA sestavila seznam rostlin, které byste měli mít doma pro čistější vzduch.

Tchynin jazyk

Tato rostlina je velmi známá a nenáročná. Postačí jí hodně slunečního svitu a mírná zálivka. Během noci produkuje kyslík a absorbuje oxid uhličitý. Díky tomu se skvěle hodí do ložnice, ale i jiných místností vašeho domova. A snadno se tak zbavíte domácích toxinů.

Lopatkovec

Lopatkovec má nádherně lesklé listy a bílé květy. Nejde jen o zdravotně výhodnou, ale také dekorativní rostlinu. Má rád vyšší vlhkost vzduchu a nepotřebuje být nutně na přímém světle. Dobře se mu bude dařit i v tmavších koutech vašeho domova. I tato rostlina je ideální do ložnice a bude pro vás krásnou dekorací.

Břečťan

Většina lidí ho pěstuje jen venku, ale do interiéru je břečťan skvělým pomocníkem. Jestli máte doma alergika, neměli byste na něj zapomenout. Dokáže odstranit až 94 procent toxinů a nečistot ze vzduchu, takže se bude alergikům i astmatikům mnohem lépe dýchat.

Dracéna

Tropická rostlina z Madagaskaru dokáže odstranit ze vzduchu i nejhorší toxiny. Úžasně likviduje formaldehyd, benzen i xylen. Obecně se jedná o velmi nenáročnou rostlinu, kterou si mohou pořídit také začátečníci.

Šplhavice zlatá

Popínavá liána s velmi tmavě zelenými listy by neměla chybět v žádné domácnosti. Ideální je pro kuřáky, protože si dokáže poradit s nikotinem a oxidem uhelnatým. Velkou výhodou je, že ji můžete postavit na knihovnu nebo skříň. Nezapomeňte rostlinu pravidelně zalévat a dopřejte jí dostatečné množství místa. Potom už si stačí užít čistý vzduch.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.