Ceny garáží a parkovacích míst raketově stoupají

Za garáž v Praze zaplatíte stejně, jako za byt na malém městě. Ne, skutečně to není omyl. Ceny garáží i parkovacích míst v posledních letech letí do nebe. Samotná garáž vás dnes může snadno stát mnohem více než samotný automobil, který v ní budete parkovat. Jaké ceny můžete v současnosti očekávat na trhu s garážemi?

Poptávka po garážích je neuvěřitelně vysoká

Parkovat na ulici nechce mnoho lidí, kteří žijí v menších i větších městech. Garáž je velmi výhodná koupě. Nejen, že ji můžete používat pro své auto a jako dílnu. Můžete ji také pronajímat a zajistit si zajímavý pasivní příjem. O garáže je dnes stále obrovský zájem a v nabídce zůstávají obvykle jen pár dnů. I přes vysoké ceny garáže z nabídky rychle mizí.

V závislosti na lokalitě (v malých městech není zvýšení tak velké) můžeme pozorovat až pětinový meziroční nárůst cen. To znamená, že za garáž v Praze můžete klidně zaplatit i 1 milion korun. To je cena za bydlení v malých městech. Průměrná velikost garáže je 18 až 21 metrů čtverečních. Cena za jeden metr čtvereční přitom v Praze sahá až na 40 tisíc korun. Týká se to přitom nejen Prahy (a dalších velkých měst), ale také spádových oblastí, které se nachází v jejich nejbližším okolí.

Kolik zaplatíte za garáž?

Vysoké ceny za metr čtvereční se drží také Brna, kde zaplatíte kolem 31 tisíc korun. Na třetí příčce je Hradec Králové s průměrnou cenou metru čtverečního za 24 tisíc korun. Nejlevnější je Moravskoslezský, Karlovarský a Ústecký kraj. Jestli žijete v Karviné, Litvínově nebo Ostravě, můžete si pořídit nejlevnější garáže v Čechách.

Samostatné garáže se v okresních městech pohybují kolem 450 tisíc korun, v krajských městech od 550-750 tisíc korun a v Praze můžete očekávat ceny za 950 tisíc do 1,7 milionu korun. Hodně záleží na lokalitě. Některé z nich jsou ve velmi dobrém stavu, jiné potřebují hodně práce. Bohužel na ceně to příliš nepoznáte, protože i za garáž ve velmi špatném stavu zaplatíte vysokou cenu.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.