Category: Ochrana rostlin

Lid český, odrůda chalupář

Ještě chvíly a začneme jezdit na chaty, chalupy a předhánět se se sousedem, kdo má lepší úrodu. Využijeme jeho krátkozrakosti a trs rajských jablíček budeme vydávat za rybíz. Ne, tak to je přehnané.

Obaleči

Obaleči jsou zástupci čeledě obalečovitých (Tortricidae) zahrnující poměrně malé a nenápadné motýlky. Jejich housenky patří mezi nejobávanější škůdce zahrad, sadů a lesů.

Choroby rostlin – Botrytidy

Botrytidy jsou choroby rostlin, které způsobují houby rodu Botrytis. Řadíme je do třídy hub nedokonalých a na napadené rostlině vytvářejí šedé, husté, plodonosné povlaky. Všechny druhy tohoto rodu způsobují hniloby. Ze svých těl vylučují...

Hniloba kořenového krčku u afrických fialek

Setkal se s tím už asi každý pěstitel afrických fialek: stonky listů začínají měknout a hnědnout, mladé listy uprostřed růžice zakrňují, černají a odumírají. To jsou příznaky této obávané nemoci. I já jsem na...

Jak zatočit se sviluškami

S oblibou letním téměř všechny pokojové rostliny. A s oblibou se mi na nich rok co rok objevují svilušky. Dříve mi hodně rostlinek „seschlo pod bílým kokonem“, ale dneska už se nedám.