Doplňky do každé domácnosti – seznam nezbytností

Když se setkáme s vidinou vybavení bytu z hlediska pohodlí, funkčnosti a stylového designu, provázejí nás jak pozitivní emoce, tak i určitá míra stresu. Čeká nás spousta práce, pokud jde o vytvoření útulné atmosféry, kterou vytváří nejen nábytek, ale i doplňky.

Jedním z klíčových aspektů je nákup potřebných doplňků do obývacího pokoje, ložnice, koupelny a předsíně. Tento úkol může být náročný, ale naštěstí si ho můžeme usnadnit tím, že si nákupy předem naplánujeme. Ucelený seznam doplňků, které musíte mít, pomůže s organizací a ušetří stres. Jak si ho připravit? Odpověď najdete v tomto článku!

Seznam doplňků, které musíte mít doma 

Než začnete byt zařizovat a doplňovat potřebnými doplňky, je vhodné pečlivě analyzovat prostor a zvyky členů domácnosti. Dalším krokem je seznam nezbytných doplňků do bytu. Pokud sdílíte prostor s dětmi, budete potřebovat dvakrát více místa pro uložení bot v předsíni a další věšáky na kabáty umístěné v dosahu dětí. Určení funkce jednotlivých místností a individuálních potřeb nám pomůže vyhnout se zbytečným výdajům.

Dále je vhodné stanovit realistický rozpočet na vybavení, přičemž je třeba vzít v úvahu nejen náklady na nákup, ale také na dodání a instalaci. Rozdělením rozpočtu do konkrétních kategorií budeme mít své finance pod kontrolou. Část peněz bychom měli vynaložit na rostliny v květináčích, obaly na květináče, obrazy nebo plakáty na stěny, textilie, svíčky, figurky, zrcadla a další dekorace.

Nezbytné doplňky a dekorace do předsíně 

Předsíň je vizitkou bytu a její uspořádání obvykle vytváří první dojem při vnímání celého bytu. Věšák na šaty, botník, zásuvka na klíče a zrcadlo pro úpravu vzhledu před odchodem ven jsou nezbytnou výbavou každé předsíně. Nezapomeňme na rohožky na čištění bot. Ideálně by jedna měla být umístěna před bytem a druhá v předsíni u dveří do bytu. Uspořádání předsíně do značné míry závisí na velikosti této místnosti. Pokud najdeme místo pro prostornou skříň s posuvnými dveřmi, bude snazší udržovat pořádek v bundách, kloboucích a botách.

Mezi dekorace do předsíně, do kterých se vyplatí investovat, patří pěkné košíky a krabice na drobnosti, které pomohou udržet pořádek. Pokud máte ve zvyku kontrolovat čas před odchodem, abyste nepřišli pozdě do práce nebo do školy, hodí se nástěnné hodiny a koš na deštníky. Vyhněte se doplňkům a dekoracím, které se snadno poškodí, jako jsou vázy nebo keramika. Křehké předměty v předsíni mohou způsobit více problémů než užitku. Nechceme přece srazit skleněnou vázu na zem, když si oblékáme bundu, abychom naléhavě opustili dům.

Dekorativní doplňky do obývacího pokoje 

Nyní je čas připravit si seznam nezbytných doplňků do obývacího pokoje. Reprezentativní obývací pokoj vyžaduje krásné dekorace, které podtrhnou styl uspořádání a osobnost obyvatel. Mezi příklady nezbytných doplňků a dekorací pro funkční a útulný obývací pokoj patří např:

  • Polštáře a deky – přispějí k útulnosti;
  • Keramika, vázy, dekorativní nádobí – dodají eleganci;
  • Nástěnné dekorace, zrcadla, plakáty a obrazy – podtrhují styl uspořádání;
  • Svícny nebo dekorativní svícny – pomohou vytvořit atmosféru;
  • Okrasné rostliny – navodí příjemnou atmosféru a prospějí kvalitě ovzduší.

Opěrka hlavy v ložnici 

Některé dekorace v bytě si můžeme vyrobit sami z předmětů dostupných v obchodech s domácími potřebami. Při zařizování pohodlné a odlehlé ložnice se snažte používat látky. Polštáře, přehozy, plédy, závěsy, koberce jsou mocným arzenálem při vytváření intimního interiéru. Větší pohodlí a útulnou atmosféru do ložnice vnesete instalací originálního podhlavníku z hotových panelů na stěnu u čela postele.

Klasická prošívaná opěrka hlavy bude vytvořena z obdélníkových panelů potažených měkkou látkou. Bude příjemné číst si v posteli knihu nebo sledovat televizní seriál v pololeže a pohodlně si opřít záda o měkkou a na dotek příjemnou látku. Mimořádně pohodlné a snadno instalovatelné čalouněné panely vytvoří jak pohodlnou opěrku hlavy, tak ozdobí stěnu. Můžete sáhnout po panelech v jedné barvě nebo si vybrat různé barvy, materiály a naaranžovat motiv, který bude ladit s vaším interiérem. Vodorovný pruhovaný vzor stěnu opticky rozšíří, zatímco svislý vzor strop opticky pozvedne.

Ti, kteří dávají přednost něčemu jedinečnějšímu a avantgardnějšímu, mohou zkusit vyrobit vlastní čelo postele z měkkých 3D panelů, které se přilepí na stěnu a poté se dodají k posteli. V ložnici nezapomeňte na doplňky, jako jsou noční lampičky a světelné dekorace, dodají teplo a jsou užitečné pro čtení před spaním.

Příslušenství ke stolům 

Pro doplnění seznamu nezbytných doplňků do každé domácnosti se podívejme na domácí kancelář. Pracovní místo s počítačem je také centrem pro správu domácích účtů a plateb za elektřinu nebo plyn. Každý potřebuje koš nebo několik košů na dokumenty, faktury nebo účtenky. Zařaďme tedy na seznam několik estetických košů, které pomohou udržet chaos v papírování pod kontrolou. V domácí kanceláři se bude dobře hodit také pero a poznámkový blok.

Plánování seznamu nezbytných doplňků pro váš domov může zabrat nějaký čas. Určitě se vyplatí podívat se na zvyky členů vaší domácnosti a najít řešení, která vám usnadní život. Například umístění malé stoličky do předsíně usnadní obouvání. Úložný prostor pod sedátkem lze využít na různé drobnosti.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.