Kanadské borůvky

Co byste řekli tomu, vypěstovat si na zahrádce svoji úrodu borůvek? K tomu, abyste si mohli upéct borůvkový koláč, potřebujete zasadit kanadskou borůvku.

Kanadská borůvka se obvykle neprodává jako sazenička, ale jako mladý keřík. Proto ji můžete sázet od jara do podzimu. Vyberte ji slunné místo, chráněné před větrem. Borůvky milují kyselou půdu. Tu si můžete namíchat sami, ale lepší je koupit speciální substrát, určený pro vřesovištní rostliny.

Rostliny jsou samosprašné, takže se tedy vyplatí zasadit více odrůd, aby více a lépe plodily. Na první plody se můžete těšit v polovině léta. Borůvky dozrávají postupně v průběhu několika týdnů. Keřík tedy musíte pravidelně probírat a sklízet zralé plody. Kanadská borůvka není příliš choulostivá rostlina. Netrpí na škůdce ani choroby. Borůvky patří mezi nejzdravější ovoce. Obsahují vitaminy, minerální látky a barviva. Mají příznivý vliv na imunitu. Také snižují hladinu cholesterolu, cukru a tuku v krvi. Mají pouze minimum tuku.

Kanadské borůvky jsou větší než ty z lesa. Na rozdíl od borůvek z přírody téměř nebarví. Jsou sladší, protože obsahují více cukru, zato minerálních látek a vitamínů mají méně. V tom jsou lepší zase ty přírodní. Proto se sami rozhodněte, zda na procházku do lesa nebo úrodu ze zahrádky.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.