Na co si dát pozor při prodeji nemovitosti bez realitní kanceláře

Chcete prodat nemovitost, ale nechcete se dělit o část výdělku ve formě provize s realitní kanceláří? Pokud jde o váš úplně první prodej, rozhodně nejde tuto strategii doporučit. Při prodeji nemovitosti se totiž může vyskytnout mnoho různých problémů a komplikací. Pokud však stále trváte na prodeji nemovitosti bez realitní kanceláře, budou se vám hodit následující rady a doporučení.

Připravte lákavý inzerát

Prvním krokem pro oslovení potenciálních zájemců o koupi vaší nemovitosti, je příprava správného inzerátu. V případě spolupráce s realitním makléřem všechno připraví za vás. V tomto případě se do toho pustíte sami, nebo si pozvete na pomoc profesionálního fotografa. K inzerátu připojte všechny nezbytné náležitosti a připojte nějaké informace také o lokalitě. Popis, kde jsou uvedeny všechny základní informace, totiž ušetří čas případným volajícím, kteří by se chtěli na takové otázky zeptat.

Kvalitní fotografie a popis nemovitosti

Naprostým základem jsou kvalitní fotografie. Před jejich provedením je dobré interiér trochu upravit a nastavit, aby vypadal lákavě. Pro focení zvolte správné úhly a snažte se zachytit i rozmístění jednotlivých místností. V popisu nemovitosti je vhodné přidat všechny důležité náležitosti. Počítejte také s tím, že vám lidé po zveřejnění inzerátu budou volat a vyhraďte si také čas na osobní prohlídky.

Při tvorbě rezervační a kupní smlouvy spolupracujte s právníkem

Pro sepsání rezervační a kupní smlouvy raději využijte spolupráci s právníkem, aby bylo všechno správně. Takovou profesionální pomoc jistě ocení i kupující, který bude mít větší jistotu, že je všechno v pořádku. Zároveň pokud vám případný návrh smlouvy předloží již kupující, proveďte důkladnou kontrolu i ve spolupráci s právníkem než se rozhodnete něco podepsat, ať si nezaděláte na zbytečné problémy.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.