Pohovka pro pohodlné spaní? Kvalitní multifunkční nábytek už nemusí být sci-fi

https://lumax-nabytek.cz/

Že je pro vás noc na pohovce noční můrou? Nepohodlným kanapím u babičky, na kterých se probudíte rozlámaní, už dávno odzvonilo. Nechte se inspirovat našimi multifunkčními pohovkami, které vás svým pohodlím zaručeně překvapí.

Jen málokterý šťastlivec se někdy v životě nemusel potýkat s problémem nedostatku místa ve svém příbytku. V některých případech k jejich vyřešení může postačit opravdu zevrubný jarní úklid, jindy je ale třeba zamyslet se nad hlubšími, koncepčnějšími řešeními, než je poctivé přetřízení movitých pokladů nasbíraných během období hojnosti. Řešením mohou být nejrůznější úpravy interiéru, které ale často vyžadují finanční investice, na které právě nemusíte mít dostatečně nadité bankovní konto.

Mnohem přístupnější pomocí je pořízení multifunkčního nábytku, který dokáže zredukovat vybavení interiéru na jeho opravdu potřebné množství, aniž byste se museli vzdávat příjemných výhod, které váš domov činí pohodlnějším. A protože největším kusem nábytku v interiéru bývá zpravidla postel, možnost propojit ji s odpočinkovým posezením může být hlavně pro malé byty a místnosti opravdovým požehnáním. Pojďme se tedy podívat na to, jaké jsou možnosti docílit tohoto sjednocení, aniž byste museli obětovat kvality jednoho, nebo druhého kusu nábytku, a dopřáli si všechny přednosti v jednom multifunkčním kousku.

https://lumax-nabytek.cz/

Velký styl pro výjimečné přespání

Vládne u vás doma pevnou rukou elegance a z vzezření většiny rozkládacího nábytku vám běhá mráz po zádech? Pokud je pro vás přespávání na pohovce otázkou spíše výjimečných situací, vězte, že i výjimečně stylový nábytek může vašim příležitostným hostům poskytnout uspokojivé útočiště. I elegantní pohovka může být při chytrém skrytí spací plochy pro občasné přespání vhodná, a nebudete se s ní muset trápit s nevzhlednými obtěžkanými kusy nábytku, které běžně stejně nevyužijete.

Ačkoli je většina elegantnějších pohovek vybavena takzvaným DL rozkladem (popotažení sedáku dopředu a sklopení zad), některé luxusnější pohovky v sobě ukrývají i komplikovanější rozklad matrace, jako například naše pohovka ve stylu chesterfield Manchester.

https://lumax-nabytek.cz/

Hodně muziky na malém prostoru

V případě, že jsou vaše prostorové možnosti opravdu omezené a řešíte dilema, zda na nějakou pohovku doma vůbec máte místo, může pro Vás být vhodným řešením pohovka s tzv. rozkladem dopředu. Tyto mimořádně minimalistické kousky se mohou pyšnit opravdu malou šířkou, takže je vměstnáte i do těch nejmenších koutů Vaší domácnosti: přesto ale dokážou poskytnout dostatečně velkou spací plochu mnohdy i pro dvě osoby, protože se na ně vaši hosté budou ukládat kolmo k opěradlu zad.

Místo v místnosti, které díky tomuto chytrému uspořádání ušetříte, je v malých prostorách zkrátka nenahraditelné, a navíc získáte i relativně prostorné lůžko k přespání, které oceníte při návštěvách rodiny nebo oslavách, které se nečekaně protáhnou do pozdního rána.

https://lumax-nabytek.cz/

Do růžova v ložnici, pracovně i obýváku aneb pohovky pro každodenní spaní

Že vám takové řešení nestačí a hledáte způsob, jak ve své pohovce plnohodnotně nahradit klasickou postel? Každému, kdo na svém novém rozkládacím gauči plánuje přespávat ne pouze nárazově, ale denně, doporučujeme kromě rozměrů (pohovky i spací plochy) zamyslet se také nad materiály, kterými bude nová pohovka konstruována. Pokud jsou sedáky opatřeny pružinami, doporučujeme porozhlédnout se po těch kvalitnějších (nejčastěji bonellových) v kombinaci s odolnější HR pěnou. HR pěna vám při sezení i spánku poskytne vyšší elasticitu a pevnost, než běžnější PUR pěna, a je také zpravidla odolnější.

https://lumax-nabytek.cz/

Nebo se rovnou rozhlédněte po pohovce, která v sobě ukrývá klasickou plnohodnotnou matraci. Že nevěříte? Díky inovativnímu Rapido rozkladu se výrobci povedlo skrýt v útrobách pohovky prostornou pohodlnou matraci, kterou rozložíte jednoduchým pohybem během pár vteřin. Pohovky vhodné pro denní spánek naleznete v naší nabídce přímo díky označení „pohovka pro každodenní spaní“, nebo pokud zvolíte rapido rozklad v základní nabídce pohovek pomocí našich filtrů.   S jejich pomocí si u nás svou ideální pohovku najde úplně každý!

https://lumax-nabytek.cz/

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.