Juka je nenáročná teplomilná rostlina, která má ráda sluníčko i polostín. Jako pokojová rostlina je velmi oblíbená, vynikne především jako solitéra. V létě ji pak můžeme letnit. Bude prospívat na chráněném místě bez přímého slunečního záření jak terase, tak balkoně.
Většinou ji v květinářství seženeme jako menší stromek, z jehož kmínku vyrůstá jedna či více růžic. Její listy jsou tmavě zelené, asi šedesát centimetrů dlouhé.
Juky mají rády rozptýlené i přímé sluneční světlo a pravidelnou, avšak mírnou zálivku. Substrát by měl zůstávat stále mírně vlhký. Jednou za tři týdny rostliny přihnojujeme hnojivem pro palmy a v bytech se suchým vzduchem rosíme listy. V zimním období juku přeneseme na místo s nižšími teplotami. Nejvhodnější je zimní zahrada. Omezíme zálivku, hnojit přestanem úplně.
Způsoby množení juky
Ačkoli juku doporučuji jako rostlinu i pro nezkušené začátečníky, do jejího rozmnožování se pusťte teprve tehdy, až získáte pěstitelské zkušenosti. Vhodnou metodou množení je řízkování: z rostliny můžete odebrat buď jen zelené části (vrcholky růžic), nebo dřevité řízky, jež získáte zkrácením kmínku. K jejich odběru použijte ostré a důkladně očištěné zahradnické nůžky.
Vršky dřevitých řízků (z kmínku) zalijte štěpařským voskem, jinak z nich nevyraší očka a rostlina zaschne
Z odebraných zelených vrcholků vyroste po zakořenění růžice bez kmínku. Ten se bude vytvářet až zhruba po jednom roce, kdy spodní listy začnou zasychat. U dřevitých částí rostlin se nejprve dočkáte rašících oček, z nich potom vyrostou nové listy.
Vršek dřevitého řízku nezapomeňte hned po odebrání zalít horkým voskem, zabráníte tím vysychání celé rostliny. To samé proveďte u matečných rostlin. Pokud jste odebírali celé růžice, vzniklou jizvu nezalévejte, na stejném místě vyrostou za několik týdnů nové.