Teplo na chatě po celý rok: Solární kolektory zajistí ohřev vody i přitápění

Pro mnohé Čechy je chata druhým domovem, kde tráví celé léto a relaxují od shonu všedních dnů. I tam si ale přejí komfort, na který jsou zvyklí doma. Patří mezi ně i teplá voda, ať už na sprchování, mytí nádobí, nebo do bazénu.

Máme pro vás řešení, které zajistí celoroční ohřev teplé vody na chatě a zároveň vám pomůže s přitápěním nebo ohřevem vody v bazénu. Jedná se o solární fototermické kolektory, které představují nejjednodušší a nejlevnější variantu, jak si zajistit teplou vodu bez závislosti na externích zdrojích. Navíc se jedná o ekologické řešení, které je podporováno státem dotacemi.

Jak solární kolektory fungují?

Solární kolektory, nazývané také sluneční kolektory, jsou zařízení složená z panelů nebo trubic, které pohlcují sluneční záření a přeměňují ho na tepelnou energii. Tato energie se pak předává do teplonosné kapaliny proudící uvnitř kolektoru. Kapalina, která je obvykle nemrznoucí směs, je pomocí čerpadla vedena do výměníku v zásobníku na vodu. Tímto způsobem dochází k ohřevu vody. Systém lze využít i pro přitápění objektu.

Proč si pořídit solární kolektory?

Solární kolektory nabízí řadu výhod:

  • Nízké provozní náklady: Teplou vodu budete mít k dispozici prakticky zdarma, s minimem starostí a bez nutnosti dodávat palivo.
  • Vysoká účinnost: Kolektory fungují i za zhoršených podmínek, pohlcují difuzní záření a jejich výkon nesnižuje ani mráz. Lze je použít i na střechy s nízkým sklonem.
  • Dlouhá životnost: Solární kolektory mívají záruku 10 i více let a jejich životnost se počítá na desítky let.
  • Minimální údržba: Jedinou nutnou údržbou je občasné doplnění nemrznoucí směsi a kontrola systému jednou za dva roky.
  • Ekologické řešení: Solární kolektory snižují emise CO2 a šetří tak životní prostředí.
  • Možnost dotace: Na pořízení solárních kolektorů lze získat dotaci od státu.

Solární kolektory jsou ideálním řešením pro ty, kteří chtějí mít na chatě teplou vodu bez závislosti na externích zdrojích a zároveň šetřit peníze i životní prostředí.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.