Trendy v bydlení mluví jasně. Maximalismus je tady!

Již několik let byl velmi populární minimalismus, který je vyznačuje použitím nezbytně nutného nábytku a odstranění všech věcí, které vám přímo nedělají radost. To je ale minulost. Do našich domovů se opět vrací maximalismus. Tento styl vyžaduje odvahu, protože většinou míchá několik barev a textur na jednom místě. Jestli chcete být obklopeni barvami, je to ideální styl pro vás. Jak na něj?

3 nejdůležitější aspekty maximalismu

Hlavním faktorem maximalismu je, že více je více. V tomto stylu nemůžete nikdy přinést do místnosti příliš mnoho věcí, barev nebo textur. Nemusíte se omezovat. Dalším faktorem je: čím barevnější, tím lepší. Minimalismus se vyznačuje neutrálními barvami. Maximalismus naopak sází na divoké experimenty s barvami, které závisí jen na vaší fantazii a osobnosti. Poslední faktor: styl podle vás. Katalogy odložte. Maximalismus si musíte vždy vytvořit jen podle sebe, prostoru a své fantazie.

Začlenit maximalismus do svého domova není složité

Začátky se mohou zdát těžké a nákladné, ale není to pravda. V první řadě můžete přinést jen doplňky, jako jsou sošky, stoličky, obrázky nebo čalouněný nábytek a polštáře pestrých barev a vzorů. Pamatujte, že je všechno dovoleno. Vytvořit musíte prostor, který vám bude vyhovovat po všech stránkách, ale rozhodně se nemusíte držet zpátky jako u minimalismu. Velké obrazy, pestré barvy a nespočet dekorativních předmětů bude jen začátkem.

Buďte odvážní a pusťte se do obýváku

Hodně lidí povolí uzdu u menších místností, jako je koupelna nebo záchod. Nejlepším místem pro maximalismus je ovšem obývací pokoj. Tam se můžete doopravdy vyřádit a vyjádřit svůj styl naplno. Všechny kousky pořizujte a začleňujte do interiéru postupně. Nemusíte vše nakoupit najednou. I tak bude pokoj vypadat nádherně. Jako první kupte větší a odvážnější prvky. Poté pokoj doplňte menšími a méně výraznými doplňky.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.