Výhody sprchového koutu aneb Proč si ho konečně pořídit

Vana, nebo sprchový kout? Co se na první pohled jeví jako souboj dobra a zla, je ve skutečnosti spíše soutěž o to, které řešení nabídne více praktických výhod. Pokud je vaše koupelna dostatečně prostorná, můžete jedno z nejčastějších dilemat rekonstrukcí nadobro pustit z hlavy. Jednoduše si pořídíte obojí. V opačném případě se budete muset přiklonit jen k jedné možnosti. V tomto článku jsme se zaměřili na neprávem podceňovaný sprcháč a jeho moderní varianty.

Sprchování je šetrnější

Spousta lidí považuje horkou vanu za zlatý hřeb večera po náročném dni, ale jen málokdo si uvědomuje, že časté koupání vůbec neprospívá pokožce. Dlouhé relaxační koupele sice působí jako balzám na duši, ovšem svrchní vrstva kůže trpí – ztrácí přirozenou obranyschopnost a vysušuje se. Přes popraskanou pokožku se mohou do těla snadno dostat nečistoty i škodlivé mikroorganismy.

Sprchování je k pokožce mnohem šetrnější, a navíc i efektivnější, protože proud vody snadno smyje nečistoty i z hůře dostupných míst. Další nespornou výhodou jsou nižší výdaje za vodu, ale samozřejmě záleží na délce sprchování.

Další benefit spočívá v úspoře místa. Do malé koupelny je sprchový kout jako stvořený, a leckdy i jedinou možnou volbou.

Dispozice a tvar

Sprchové kouty se vyrábí ve dvou základních provedeních. Klasický sprcháč má podobu vyvýšeného koutu s vaničkou a skleněnou stěnou. Druhý je sprchový kout WALK-IN. Jedná se o skleněnou stěnu bez dveří umístěnou v úrovni podlahy (obvykle se instaluje přímo na podlahu). Designové, a přesto cenově dostupné kousky nabízí značka Mexen.

Co se týče tvarových variant, sprchové kouty jsou k dostání jako čtvercové, obdélníkové, čtvrtkruhové, polokruhové i atypické. Milovníci vskutku osobitých a luxusně vyhlížejících kreací pak mohou zvolit volně stojící skleněné desky, kterými se obestaví předem vyhrazené místo.

A nesmíme zapomenout ani na otevřený sprchový kout bez zástěn. Z vizuálního hlediska taková koncepce působí jako součást interiéru koupelny, a nikoliv jako oddělená sekce. Který typ padne do oka vám?

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.