Zařiďte si ložnici ve skandinávském stylu

Ložnice ve skandinávském stylu je útulná a příjemná. Jedná se o designový směr pocházející ze skandinávských zemí (Dánsko, Norsko a Švédsko). Vyznačuje se minimalismem, jednoduchostí i naprostou funkčností. V následujících řádcích vám prozradíme, jakou barevnou paletu zvolit, po jakém nábytku sáhnout a nezapomeneme ani na osvětlení.

Skandinávský styl je známý svou jednoduchostí, což se týká i barev. Charakteristickým rysem je neutrální škála, která v ložnici vytváří klidnou a relaxační atmosféru vhodnou pro kvalitní spánek. Dominantní je především barva bílá. Používá se na stěnách, nábytku i lůžkovinách. Celý prostor je nejen prosvětlený, ale i dokonale vzdušný.

Přidat však můžete i barevné akcenty, čímž docílíte zajímavého vizuálního dojmu. Pohrajete si s polštáři, přehozy a koberci. Při výběru barev se držte jednotného barevného schématu, aby byla zachována minimalistická estetika.

Jaký nábytek vybrat do ložnice?

Klíčovou roli hraje nábytek. V první řadě by měl být funkční a po vzhledové stránce jednoduchý. Zapomeňte na kousky s ozdobnými detaily nebo složitými vzory, protože ty často kolidují s čistým a racionálním vzhledem tohoto stylu. Spíše sáhněte po nábytku s čistými liniemi a jednoduchými tvary.

Dřevo do skandinávského designu zapadá a napomáhá vytvořit v ložnici hřejivou a příjemnou atmosféru. Hledejte nábytek ze světlého dřeva, jako jsou borovice, jasan nebo dub.

Ústředním prvkem je jednoznačně postel, a proto je důležité vybrat tu správnou. Pozornost si jednoznačně zaslouží boxspring postele s jednoduchým rámem a čistými liniemi. Boxspring postele jsou minimalistické a vyrábí se v neutrálních barvách.

Skandinávský styl klade důraz na dostatek světla

Přirozené světlo je zásadní, a proto je dobré zvolit místnost s velkými okny a vzdušnými závěsy, jež do místnosti propouštějí hodně světla. Jestli ložnice postrádá přirozené světlo, zaměřte se na umělé osvětlení. Volte žárovky v teplých tónech, neboť přidají na útulnosti. Závěsná i nástěnná svítidla jsou oblíbená, protože jsou vysoce funkční. Kromě toho můžete doplnit ještě stolní lampy.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.