Zeleň ve městech je důležitá a přináší mnoho výhod

Dopad na znečištění ovzduší ve městech mají převážně výfukové plyny z aut, velké množství lidí, výpary z budov apod. Z tohoto důvodu je potřeba vzduch neustále vytvářet a zároveň zajišťovat lepší klimatické podmínky. V tomto článku se dozvíte, proč jsou stromy a zeleň ve městech natolik důležité a jak na jejich výsadbu. 

Rostliny mají pozitivní dopad na lidské zdraví a zajišťují zdravý životní styl. Místa, kde jsou vysázeny stromy vnímají lidé jako místo relaxu, kam mohou utéct od zaplněných ulic, hluku a nepořádku. Z tohoto důvodu je jejich výsadba velmi důležitá a my vám zde přiblížíme, jak na ní.

Jak na výsadbu stromů ve městech?

Jste rozhodnuti pro výsadbu stromů a zeleně ve městech a nevíte, kde začít? Základem je zajištění správného prokořenitelného prostoru. V první řadě je třeba vytvořit dostatečný prostor pro kořeny stromů a zajistit dostatečnou kapacitu pro zadržování přebytečné dešťové vody. S tímto hravě pomůže systém TreeParker, který poskytuje velký objem pro růst kořenů při maximalizaci využitelného prostoru nad i pod zemí.

Pomocí systému TreeParker prodloužíme životnost stromů a umožníme jim růst do vyšších rozměrů.

Stromy ve městech mají o mnoho kratší životnost než ve svém přirozeném prostředí, proto se tomuto problému snaží systém TreeParker co nejvíce předcházet.

Je velmi odolný, má vysokou únosnost a je připraven i pro těžkou dopravu. Lze ho využít na parkovištích, parcích, dlažbách, náměstích, střešních zahradách apod., protože splňuje evropské normy.

Zeleň ve městech má své výhody

Hlavní výhodou stromů ve městech je zajištění lepšího a čistého vzduchu, díky přeměně oxidu uhličitého na kyslík. Pro výsadbu stromů ve městech je potřeba dodržovat pravidla, aby byly podpořeny ty nejlepší podmínky pro růst stromů. Zeleň ve městech však přináší ještě mnoho dalších výhod, na které by se nemělo zapomínat.

Další výhody: 

  • bezpečný úkryt pro mnoho živočichů,
  • vytvoření lepších klimatických podmínek,
  • lepší vzduch,
  • obživa živočichů,
  • protihluková bariéra,
  • snížení teploty v městském prostředí,
  • snížení prašnosti,
  • vliv na lidské zdraví a pohodu,
  • optické oddělení bloků nebo silnic od obytných částí,
  • zachycení škodlivin z ovzduší.

Uvažujete o výsadbě stromů ve městech? Neváhejte kontaktovat specialisty z Greenmax.cz, kteří tomu rozumí nejlépe. Zajišťují poradenství zdarma a bez závazků.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.