4 rady pro výběr osvětlení do bytu

Potřebujete vyřešit osvětlení do bytu, ale nevíte, jaké kousky zvolit? Každá místnost má své vlastní požadavky a kromě krásného vzhledu svítidla je potřeby myslet také na praktické využití. Následující 4 rady vám pomohou co nejlépe zvládnout výběr osvětlení do bytu.

1) Začněte velkými lustry

Pro vyřešení osvětlení do celého bytu začněte ve všech větších místnostech, jako jsou obývací pokoj či ložnice výběrem lustru. Nemusí jít nutně o velký visící lustr, ale skvělé fungují i stropní svítidla. Počet žárovek a celkovou svítivost vybírejte podle toho, jak velká je místnost a jestli zde bude jeden hlavní lustr nebo rovnou několik stropních svítidel.

2) Přidejte úsporné LED žárovky

Aby svícení nepřinášelo zbytečně velké výdaje do měsíčního rozpočtu, nainstalujte úsporné LED žárovky. Kromě pestrého výběru tepelného zabarvení světla existují i chytré varianty s dálkovým ovládáním pro ztlumení či změnu barvy. Navíc LED žárovky vydrží opravdu mnoho hodin svícení, takže odpadají starosti s jejich častou výměnou.

3) Doplňte světlo pomocí lamp

Tam, kde nebude stačit světlo ze stropního svítidla, přidejte lampu. Taková pěkná stojací lampa vytvoří útulný koutek poblíž křesla a nabídne elegantní zdroj světla u sedací soupravy. Klasikou jsou stolní lampy pro umístění na pracovní či noční stolek. Kombinací více druhů osvětlení v rámci jednotlivých místností je možné dosáhnout více variant pro různé atmosféry od pracovního nasazení po klidný relaxační večer.

4) Praktické bodové osvětlení

Praktickým kouskem osvětlení, které se hodí do chodby, ložnice, koupelny i kamkoliv jinam, mohou být bodová světla. Dají se nasměrovat do míst, kde je potřebujete, nebo představují elegantní variantu pro zabudování do podhledů. Záleží tak jenom na vás, kudy povedete elektroinstalaci a jak si přizpůsobíte osvětlení v rámci jednotlivé místnosti.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.