Jak na přehledně zorganizovanou kuchyň

Chcete mít v kuchyni pořádek a zorganizovat si nádobí i potraviny? V takovém případě se vám bude hodit následující článek, kde najdete praktické rady spojené s urovnáním jednotlivých předmětů do kuchyňských skříněk. Jde o skvělou možnost, jak získat více úložného prostoru a dostat pořádek pod kontrolu se vším všudy.

Přídavné poličky na nádobí

Nestačí vám prostor v kuchyňských skřínkách a nádobí vršíte bez ladu a skladu na sebe? Řešením jsou přídavné vnitřní police. Ty mohou být zavěšené na vrchní polici, nebo ve formě stojánku. Takový závěsný košík může být skvělou poličkou i například přímo nad kuchyňskou linkou. Využití jistě najdete i pro závěsné háčky na hrnečky a skleničky, které alespoň nebudou těsně na sobě, což často vede k jejich poškození.

Praktické kořenky v otočném stojánku

Prakticky označené kořenky se nemusí povalovat všude po pracovní desce nebo naopak volně v zásuvce. Existují totiž praktické otočné stojánky, kam všechno koření jednoduše umístíte. Nezapomeňte si na jednotlivé dózičky poznačit, co se nachází uvnitř, ať máte v koření naprostý přehled a dokážete s ním vyčarovat ty nejlepší pokrmy. V některých kuchyních se navíc může najít místo na novou poličku, kde mohou být kořenky vyskládané jako praktická dekorace.

Košíčky a krabičky

Pro srovnání trvanlivých potravin i běžných surovin se budou hodit nejrůznější krabičky a košíčky. Vyberte si různé velikost a vzájemně je kombinujte podle toho, co dovnitř zrovna potřebujete dát. Jakmile budete hledat například kypřicí prášek nebo pudink, budete jasně vědět, kam máte sáhnout. Stačí totiž vytáhnout danou krabičku, otevřít a máte to. Takový postup je rozhodně mnohem jednodušší v porovnání s přehrabováním celé skříně, ve které vládne chaos bez pravidel, od kterých se můžete odrazit při pátrání po jedné konkrétní ingredienci.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.