Květnové mrazíky

Ledoví muži jsou pomyslným mezníkem, kdy se láme jaro ve prospěch trvale teplého počasí bez mrazů.

Máme spoustu rostlin, které se mají vysazovat „až po zmrzlých“, ale je pravda, že případné mrazíky ničí jen nadzemní části. Pokud je teplé jaro a půda je už prohřátá, můžeme klidně vysadit mečíky i jiřinky už na začátku května. Chvíli jim totiž trvá, než začnou růst a objeví se nad zemí první výhonky. Teplá zem už totiž nepromrzne do hloubky. Totéž platí i u rostlin pro přímý výsev. Např. můžeme vysévat slunečnice, měsíčky, ostálky a další.

Sazenice, které jsme ale vypěstovali doma za oknem nebo v pařeništi, však vysazujeme ven opravdu až v polovině května. Vždy ale dbáme na to, aby byly před výsadbou dostatečně otužilé. Otužování provádíme alespoň 2 týdny před vysazením. Rostliny pravidelně vynášíme ven a jejich pobyt venku prodlužujeme až do chladného večera. Slabé mrazíky ohrožují především jahodníky. Proti poškození květů jahodníku se můžeme bránit polyetylenovým tunelem. Jahodníky tak ochráníme před chladem a navíc je budeme sklízet o něco dříve.

Co se týká balkónových květin, osázené závěsné koše a truhlíky dáváme ven až tehdy, kdy už neklesají teploty pod nulu.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.