Vypěstuj si vlastní kávu

Sotva jsem se jako dítě postavila na nohy, tak jsem mamince potají upíjela z hrnečku kávu. Už jako malá holka jsem nedokázala vůni kávy zkrátka odolat. Jak jsem rostla, tak má vášeň pro tento lahodný a voňavý nápoj jen rostla a užívala jsem si chvíle, kdy jsem kávu mohla pít už legálně a ne potají, když se rodiče nedívali.

Pokud jste stejní milovníci dobré kávy jako já, nebo máte ve svém okolí „kafaře“, mám pro vás tip na originální dárek – Grow me: Vlastní káva.
Vypěstujte si vlastní kávovník! S tímto dárkem je to velmi jednoduché. Zvládne do dokonce i dítě. Dárek totiž obsahuje balíček se semeny, květináč, speciální výživnou zeminu, která po zalití nabobtná a dřevěný značkovač pro budoucí rostlinky.

Jakmile mi pošťák zásilku z internetového obchodu Úžasné-dárky.cz donesl, hned jsem ji rozbalila a prozkoumávala její obsah. Hledala jsem návod, jak postupovat. Ten jsem našla, ale jen v angličtině. Proto jsem si musela vzít na pomoc slovník:

Semena namočte v teplé vodě na 24 hodin. Dejte kotouč (výživnou zeminu) do květináče. Přidejte vodu. Sledujte, jak se rozšiřuje. Zasejte vaše semena. Nechte na teplém a tmavém místě a pravidelně zalévejte a buďte trpěliví…

Vše jsem provedla podle návodu a žasla jsem, jak rychle se výživná zemina začala v květináčku rozpouštět. Pak už byla hračka zrníčka kávy zasadit. Teď už mi opravdu nezbývá nic jiného, než být trpělivá a těšit se na první zelené lístečky kávovníku.

A kdoví, třeba budu úspěšná pěstitelka kávy. V návodu píšou, že rostlinka není náročná a jako pokojová květina takřka ideální. Má ráda teploty kolem 18 – 22°C a slunečná místa. Což si myslím, že jsem schopná novému „rostlinnému přírůstku“ dodat.

Doufám, že si jednou pochutnám na své vlastní kávě…

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.