3 možnosti pro financování rekonstrukce bydlení

Potřebujete se pustit do větší rekonstrukce bydlení, ale nevíte, kde na to vzít finance? V zásadě existují tři různé možnosti, jak získat dostatečný finanční rozpočet pro novou kuchyň, koupelnu nebo jinou nutnou rekonstrukci.

1) Úvěr ze stavebního spoření

Jednou z častých možností, jak vyřešit finance pro rekonstrukci bydlení, je úvěr ze stavebního spoření. Ten nabízí výhodou úrokovou sazbu. Stačí mít naspořenou dostatečnou částku pro dosažení na požadovaný limit. Ovšem ani v situaci, kdy nemáte dostatek naspořeno není potřeba vzdávat se tohoto finančního produktu. Řešením je takzvaný překlenovací úvěr, kdy si vezmete u stejné společnosti půjčku i na část peněz, které by bylo potřeba mít naspořené.

2) Půjčka na rekonstrukci

Některé banky nabízí i speciální produkt ve formě půjčky na rekonstrukce. Jde o účelový úvěr na bydlení, kdy je potřeba doložit, že půjčené peníze jsou na financování prováděných prací nebo poslouží pro nákup potřebného vybavení. Do určité výše je tato půjčka bez nutnosti zajištění ve formě zástavy a nabízené úrokové sazby mohou být také poměrně zajímavé. Při výběru vhodného finančního produktu si kromě výše úroků zkontrolujte i celkové RPSN, což je roční procentuální sazba nákladů a zahrnuje mimo jiné i případné poplatky, které můžou celý úvěr prodražit v porovnání s jinými nabídkami.

3) Americká hypotéka

Pokud půjde o větší práce a bude nutné přidat na rozpočtu, vyšplhají se ceny až do řádu stovek tisíců korun. Na takové výdaje je možné dosáhnout například s americkou hypotékou. Jde o neúčelovou půjčku, takže nikoho nezajímá, na co přesně peníze využijete. Při potřebě větších částek se však připravte na to, že jako protihodnotu vložíte do zástavy nemovitost. I z toho důvodu však bývá úroková sazba nižší v porovnání s běžným spotřebitelským úvěrem ve srovnatelné výši.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.