3 účinné způsoby, jak odstranit plevel ze zahrady

Chcete mít krásně upravenou zahradu, ale vaše úsilí stále hatí neustále rostoucí plevel? Právě jeho odstraňování většinou nepatří mezi oblíbené činnosti na zahradě. Aby však rostliny řádně prospívaly, je pletí skutečně nezbytné. A jak si to usnadnit a pracovat více efektivně? S tím vám mohou pomoci následující rady.

1) Vyzkoušejte mulčování

Pro zabránění růstu plevele je výbornou technikou mulčování. K tomu můžete použít běžnou mulčovací kůru, nebo využít posekanou trávu, kterou navrstvíte okolo zeleniny i jiných rostlin. Tento způsob skvěle funguje také v okolí ovocných stromků nebo keříků, kde je rostoucí plevel také nevítaným hostem. Tímto způsobem navíc můžete podpořit i lepší zavlažování a celkovou vodní cirkulaci u samotné rostliny pro ještě lepší růst.

2) Nástroje pro jednodušší odstranění plevele

Aby bylo odstraňování plevelů o něco jednodušší, existují speciální nástroje, které s tím mají pomoci. Konkrétně jde o vypichovač, vytrhávač či praktický likvidátor plevele, který tu nejtěžší manuální práci v zásadě odvede za vás. Díky těmto pomůckám také získáte ideální podmínky pro skutečně efektivní odstranění plevelu včetně hlubokého kořene. To je důležité hlavně u druhů, které se množí z oddenků a jsou schopné regenerovat i z obyčejného kousku kořene ponechaného na místě.

3) Chemické způsoby

Chemické způsoby pro odstranění plevele jsou vhodné například na chodníku či na dlažbě, kdy v těsné blízkosti nejsou jiné rostliny. Nemusíte se nutně uchylovat k žádným drastickým prostředkům, protože velmi dobrého výsledku dosáhnete například se silným solným roztokem nebo při použití obyčejného octa. Stačí nastříkat na místo, kde se chcete zbavit plevelů a máte na čas vystaráno. Drobný mech a malé rostliny zase ze spár chodníčku odstraníte s pomocí velkého tlaku vody od běžného vysokotlakého čističe.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.