4 možnosti, jak můžete spořit dětem na budoucnost

Hodně rodičů přemýšlí, jak by mohli postupně spořit pro své děti. V dospělosti tak budou mít k dispozici částku, která jim může pomoci se studiem nebo startem do dospělého života. Možností, jak odkládat pravidelně určitou částku pro děti, je celá řada. Dnes se podíváme na čtyři nejběžnější a nejlepší způsoby, jak můžete svým dětem začít spořit ihned po jejich narození.

Spořicí účty

Tento typ možná využíváte u osobních financí, ale stejně dobře můžete spořicí účet využít také pro své děti. Mnoho bankovních společností v současnosti nabízí až 5 procentní úroky. Musíte ale počítat s tím, že v následujících 10 až 15 letech bude výnos tohoto účtu hodně kolísat. Podle odborníků s tímto účtem nepřekonáte inflaci, ale stejně můžete dětem velmi slušně naspořit.

Stavební spoření

Tento typ spoření je velmi populární po mnoho let. Je to poměrně logické, protože mnoho mladých lidí bude peníze využívat hlavně na bydlení. Navíc si díky tomuto spoření budou moci také dovolit hypotéku a pořídit si vlastní bydlení. Některé spořitelny navíc nabízí úrok až 3 procenta a státní příspěvek až 2 tisíc korun ročně.

Penzijní spoření

Od roku 2016 mohou rodiče svým dětem založit také doplňkové penzijní spoření. Velkou výhodou je státní příspěvek až 2 760 korun za rok. Musíte ale zvážit to, že po dosažení plnoletosti si může dítě vybrat jen třetinu částky a zbytek zůstanou na účtu. Celou částku si může dítě vybrat až po dosažení 60 let. Anebo spoření zrušit, ale tím přijde o všechny státní příspěvky.

Podílové fondy nebo akcie

Hledáte výnosnější možnost pro spoření? Podílové fondy a akcie jsou skvělou možností. Investovat můžete do mnoha investic a nemusí se jednat o vysoké částky. Po dosažení plnoletosti vše jednoduše předáte svým dětem, aby pokračovaly v investování dál. Anebo všechno prodáte, vyberete peníze a dáte jim tučnou částku do začátku.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.