4 rady pro výběr bytového textilu pro útulný domov

Útulně zařízený domov začíná u toho správného vybavení. Pozor si dávejte hlavně při výběru dekorací s praktickou funkcí, jako je například bytový textil. Ten totiž může skvěle vypadat a zároveň nabídne využití v kuchyni, koupelně i jiných místnostech. Pro maximální spokojenost s výběrem si však dávejte pozor na čtyři následující body.

1) Kvalitní materiál

V první řadě je u bytového textilu dobré vybrat kvalitní materiál. Když jde o povlečení a prostěradlo, vsaďte na bavlnu. Ta se však hodí i pro jiné kousky vybavení, jako jsou například utěrky a ručníky. Má totiž výborně přirozené vlastnosti absorpce vody a zároveň prodyšnosti, které z ní dělají ideální volbu do každého domova.

2) Správné rozměry

Ať už jde o jakýkoliv kousek bytového textilu, vždy zkontrolujte, že máte vybrané ty správné rozměry. Důležité je to hlavně u povlečení, záclon či závěsů, které by měly přesně odpovídat vašim představám a splňovat nároky pro umístění. Pozornost věnujte například výběru prodlouženého povlečení nebo správné velikosti prostěradla, kdy je dobré zohlednit také výšku matrace, aby bylo používání pohodlné a bez zbytečných komplikací.

3) Příjemný vzhled

Samozřejmostí je také výběr podle designu. Bytový textil slouží jako takové dekorace, takže se snažte vybírat vhodné motivy a barvy, které budou ladit k dalšímu vybavení v domácnosti. Snadno tak vytvoříte efekt útulného bydlení, kde se budete cítit dobře spolu s celou rodinou.

4) Příznivá cena

Samozřejmostí by měla být i příznivá cena. Většinou nebývají nejlepší volbou nejlevnější kousky bytového textilu, ale na druhou stranu může být zbytečné pořizování luxusních variant. Snažte se najít odpovídající zlatý střed s dobrým poměrem ceny a výkonu. Na internetu navíc mnohdy narazíte na výhodné slevové akce, takže pořízení všeho potřebného bude ještě o něco levnější.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.