8 věcí, nad kterými se musíte zamyslet před pronájmem na Airbnb

Služby Airbnb jsou již několik let velmi oblíbené po celém světě. Mnoho lidí se proto rozhoduje, že bude krátkodobě pronajímat turistům i své nemovitosti nebo dokonce bydlení, ve kterém žijí. Jde například o skvělou možnost, když jedete na dovolenou a nechcete mít prázdný domov. Můžete si z toho ale vybudovat také zajímavý příjem. Nad čím se musíte v první řadě zamyslet?

Očekávání a zajímavosti

Nejdříve si musíte uvědomit, co očekáváte. Půjde jen o přivýdělek během vlastní dovolené, anebo stabilní příjem? Zeptejte se někoho zkušenějšího a uvidíte, jestli jsou vaše očekávání realistická. Všichni chtějí na pronájmu vydělat co nejvíce. Na to ale musíte nabídnout něco zajímavého. Co to bude ve vašem případě? A máte doma vůbec něco takového?

Cena a zákonné podmínky

Stanovení ceny může být velmi těžké. Nejlepší bude, když se podíváte na podobné nabídky a na začátku nabídnete trochu nižší cenu než oni. Až získáte trochu zkušeností a recenzí, můžete ji zvýšit. Cenu také ovlivní lokalita nebo sezóna. Airbnb poskytuje také kalkulačku. Zkontrolujte si také, jestli splňujete všechny zákonné podmínky, včetně vlastnictví nemovitosti nebo povolení od majitele, licence (v některých městech) apod.

Sdílení bytu a flexibilita

Airbnb má mnoho podob. Jestli budete chtít sdílet své bydlení s někým cizím, měli byste počítat se zásahem do soukromí. Zvládnete to a nebude vám vadit, že ve vedlejším pokoji spí cizí člověk? Krátkodobé pronájmy jsou časově poměrně náročné, takže byste měli být flexibilní. Ideální je, když bydlíte ve stejném městě, abyste mohli po každém návštěvníkovi uklidit, předat klíče atd.

Začátky a rizika

Před pronájmem si zjistěte, jestli je ve vaší lokalitě místo a budete mít šanci byt nebo dům pronajímat. Zjistěte, co všechno budete potřebovat (licence apod.) a nakonec připravte vybavení bytu. Jednoduché zařízení, čistota a moderní byty mají největší úspěch. Nezapomeňte také na pojištění majetku. Krátkodobé pronájmy představují vyšší riziko než dlouhodobé. Airbnb ale většinu z nich pokrývá, takže se nemusíte ničeho obávat.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.