Aloe vera

Aloe vera je bezproblémová pokojová rostlina z rodiny sukulentů, pocházející z jižní Afriky, jež může, ale nemusí tvořit stvol a jež může být rovněž rozvětvená jako keřík.

Má šťavnaté a masité listy tvořící hvězdice, jež někdy bývají dvojřadé a někdy samostatně umístěné.

Květenství aloe jsou jednoduchá nebo s rozvětvenými střapci, květy samotné jsou načervenalé, žluté, krémové nebo bílé barvy a někdy bývají i na stopce. Okvětí pak je kroužkovité, trubkové.

Aloe se rozmnožuje semeny nebo řízkováním, nejlépe se jí daří v půdě složené z kompostu, listové půdy a písku.

Rostlina přezimuje při teplotách od deseti do dvanácti stupňů a i během přezimování potřebuje zavlažování, ovšem jen přiměřené.

V létě tato vyžaduje dostatek slunečního svitu a přihnojování každé dva až tři týdny, při pěstování v bytě je třeba dostatečné větrání. Nevyžaduje postřik, spíše je třeba naopak dávat pozor na nadměrnou vlhkost, jež by mohla vést k hnilobě.

Mimo nadměrné vlhkosti škodí této rostlině i příliš studená voda nebo (zejména v létě) naopak sucho.

Takže všeho s mírou a můžete si i vy vypěstovat tuto rostlinu. Třeba abyste věděli, co že je to k nalezení v nejednom z nejrozmanitějších druhů produktů na našem trhu, od kosmetiky až po potraviny.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.