Apple Watch ve vašem životě: Nejlepší funkce a tipy na jejich využití

Chytré hodinky od společnosti Apple jsou všestranným zařízením s nespočtem funkcí. Které považujeme za ty vůbec nejlepší a jak je využít v každodenním životě?

Nejlepší ukazatel času

Na základní funkci chytrých hodinek se tak trochu zapomíná, považujeme ji totiž za samozřejmost. Přesto je dobré upozornit na to, jak dobrým ukazatelem času Apple Watch jsou. Hodinky totiž nejenže spolehlivě ukážou, kolik je zrovna hodin nebo co je za den. Můžete si nastavit libovolný „ciferník“ a měnit jej dle nálady, polohy či denní doby. Formálnější podobu si tak nastavíte do práce či do společnosti, trochu jinak vaše hodinky budou vypadat při sportu a na cestách. Možnosti jsou takřka neomezené.

Kromě toho si na hodinkách můžete snadno nastavit ciferník pro jiné časové pásmo. To ocení zejména často cestující osoby nebo ti, kteří pracují na dálku s kolegy z jiného časového pásma.

Notifikace na vašem zápěstí

Právě čas a kontrola notifikací patří k nejčastějším důvodům, proč z kapsy vytahujeme chytrý telefon. Když tyto věci můžete snadno zkontrolovat na svém zápěstí, ušetříte si spoustu „zbytečného“ sahání do kapsy či kabelky, které navíc zvyšuje riziko, že vám telefon upadne a rozbije se. Hodinky toto zcela eliminují. Dokonale drží na vašem zápěstí, kontrola času či notifikace je přitom otázkou vteřiny. Vše lze udělat nenápadně i v situacích, kdy se telefon vytahovat nehodí (třeba při obchodním jednání).

Najednou zjistíte, že mobil z kapsy vytahujete výrazně méně často. Většina uživatelů tuto změnu hodnotí pozitivně.

Pohodlný budík či navigace

Také nenávidíte hlasité budíky, které vás budí doslova šokem? Pak si chytré hodinky zamilujete. Jestliže si je necháte přes noc na zápěstí, budou vás šetrně budit jemným poklepáním do ruky. Půjde o příjemnou změnu nejen pro vás, ale i pro váš protějšek a další členy domácnosti. Ty totiž váš řvoucí budík pravděpodobně rovněž proklínají.

Stejně tak si oblíbíte navigaci, která funguje na podobném principu. Hodinky vás jednoduše „pohladí“, pokud musíte změnit směr vpravo či vlevo.

Ten nejlepší osobní trenér

K nejoblíbenějším funkcím Apple Watch patří ty zdravotní. Hodinky hlídají, zda se dostatečně hýbete, a sledují, jak se mění váš tep nebo kolik máte kyslíku v krvi. Je to díky integrovaným senzorům, výkonnému čipu a spoustě aplikací, které si umějí s nasbíranými daty poradit.

Oceníte to v každodenním životě i v situacích, kdy si chcete splnit nějaký sportovní cíl. Hodinky vám pomohou se sběrem a interpretací užitečných dat, s nimiž můžete být schopni dosáhnout svého sportovního snu rychleji.

Platební karta na zápěstí

Zmiňme ještě možnost platit kartou v obchodech. Kromě fyzické karty nebo chytrého telefonu totiž můžete využít i své zápěstí a útraty tak hradit právě hodinkami Apple Watch.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.