České bylinkářství slaví úspěchy

České bylinkářství slaví úspěchy mezi zahraničními odborníky. Přední česká odbornice na byliny a jejich léčivé účinky, Mgr. Jarmila Podhorná, se zúčastnila významného celosvětového kongresu zaměřeného na netradiční medicínu. Její přednáška o léčení lidského organismu pomocí výtažků z pupenů a klíčků přítomné odborníky velice zaujala. 

Již dvacátý ročník celosvětového kongresu netradiční medicíny se konal ve dnech 15.–19. října v Aluště na ukrajinském Krymu. Záštitu nad setkáním, nazvaným „Zdravý svět – zdravý člověk“, převzala Mezinárodní asociace kulturní svět, Národní univerzita V. I. Vernadského, Krymská státní lékařská fakulta S. I. Georgijevského, Institut všeobecného zdraví sídlící v Moskvě a rakouský Institut kulturního společenství.

Mgr. Podhorná se kongresu zúčastnila s přednáškou o gemmoterapii, která publikum velice zaujala. Tento přístup alternativní medicíny je založen na léčení za pomoci výtažků ze zárodečných částí rostlin, tedy pupenů a klíčků. „Hlavním cílem příspěvku bylo poukázat na možnost léčby i prevence pomocí bylin a gemmoterapeutik.

Mezinárodnímu plénu jsme také představili myšlenku využít gemmoterapeutika jako doplněk ostatních technik k udržení zdravotního stavu,“ říká Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, která se věnuje výrobě bylinných tinktur a gemmoterapeutik již patnáct let. Příspěvek bude publikován ve sborníku shrnujícím přednášky celého kongresu.

O společnosti Naděje

Firma byla založena v roce 1998. Naděje se specializuje na výrobu bylinných tinktur, mastí olejů a výluhů. Svou pověst založila na kvalitě svých výrobků. Pro výrobu tinktur i ostatních výrobků používá především vlastní suroviny, které pečlivě sleduje a kontroluje. Léčivé rostliny pro výrobu tinktur má pod kontrolou již od jejich zasetí až po finální zpracování.

Při vývoji a výrobě používá nejmodernější poznatky a výzkumy z alternativní medicíny a bylinné léčby. Sběr takto vypěstovaných bylin se provádí v optimální době tak, aby si uchovaly maximum účinných látek. Přísné kontrole podléhá i výroba tinktur a uskladnění. Veškeré tinktury a ostatní výrobky prošly schválením ve Státním zdravotním ústavu Ministerstvem zdravotnictví ČR, mají tedy řádnou registraci jako potravinové doplňky.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.