Chcete prodat nemovitost? Zkuste aukci nebo dražbu

Moderní doba už je taková. Nemusíte prodávat dům nebo byt na vlastní triko, a jen čekat, klidně i několik měsíců, až se někdo ozve na inzerát. Zkuste elektronickou dražbu nebo aukci. Díky ní nemovitost prodáte rychleji a možná i výnosněji. Dnes je to běžná transakce, nad kterou se nemusíte pozastavovat ani se jí obávat.

Poznejte rozdíl mezi aukcí a dražbou

Aukce patří mezi dobrovolnou záležitost, záleží jen na majiteli, jestli tuto formu prodeje využije nebo pojede na „standardní“ režim. Dražba a aukce ale není to samé, i když si to spousta lidi myslí. Jestli chcete prodat dům formou aukce, můžete se o této možnosti informovat nejen u realitní kanceláře, ale dostatek informací najdete také na internetu.

Aukce a dražba jsou vlastně sázky na jistotu, jestli chcete prodat svou nemovitost rychle a za nejlepší cenu, která je možná. Potvrzují to hlavně realitní makléři, kteří už s touto formou mají bohaté zkušenosti. Dům nebo byt můžete prodat během jediného měsíce a ještě na tom o něco více vydělat, než kdybyste ho prodávali jen tak přes internet.

Aukci můžete provést online přímo z domova

Své peníze můžete mít klidně do 90 dní. Aukci je možné pořádat online, všichni budou mít stejné podmínky. Vše sleduje také Ministerstvo pro místní rozvoj, takže není možné, aby někdo při dražbách podváděl. A jak taková dražba nebo aukce vypadá v praxi? Musíte si nechat udělat úřední odhad, odhadne se cena dané nemovitosti. Můžete aukci začít na nižší částce, to záleží na vás.

Vhodné je nemovitost co nejvíce propagovat, aby se přihlásilo co nejvíce lidí. Realitní kanceláře mohou rozeslat emaily o budoucí aukci. Samozřejmostí je prohlídka nemovitosti, abyste věděli, co budete kupovat. Vítězí nejvyšší nabídka, cenu zájemci postupně přihazují. U některých realitek můžete výsledek aukce odmítnout, zúčastnit se jí může neomezený počet zájemců. Ti musí splnit podmínky aukce a také zaplatit vratnou kauci, která jim bude vrácena, pokud nevyhrají.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.