Chcete uzavřít životní pojištění? Dávejte si pozor na některé fígle pojišťováků

Životní pojištění je složité uzavřít. Můžete si nastavit i další připojištění nebo využít i dalších služeb, které se do ní mohou promítnout. Jak ale uzavřít kvalitní pojištění a jak nenaletět? Je vhodné si porovnat novou smlouvu s tou stávající, abyste viděli výhody i nevýhody. Ukážeme osm triků, na které je potřeba dávat si pozor.

Pojištění má chránit proti zdravotním rizikům

Pokud se chystáte uzavřít životní pojištění, nezapomeňte, že jeho smyslem je, aby vám chránilo před nemocemi a úrazy, které mohou vzniknout. Není to spořicí účet, takže si díky němu nevytvoříte žádnou rezervu. V životním pojištění první vklady budou použité na úhradu počátečních vkladů. Finanční rezerva se bude tvořit až tak od třetího roku.

Pokud se rozhodnete smlouvu zrušit dříve jak za tři roky, nevyberete skoro žádné peníze. Životní pojištění je vhodné pro ty, kteří mají rodinu a chtějí ji ochránit. Při uzavření je třeba koukat na dvě zdravotní komplikace – krátkodobé vs. dlouhodobé a trvalé následky. U prvních jde hlavně o pracovní neschopnost a léčení. U trvalých následků jde o zdravotní komplikace, které budou trvat déle než rok. Patří sem invalidita nebo smrt.

Neuzavírejte první levné pojištění, které vám nabídnou

Životní pojištění má vykrýt období, kdy se ocitnete na dlouhou dobu mimo své finanční možnosti a budete například upoutáni na lůžko. Na krátkodobé problémy je lepší si vytvořit rezervu nebo se na nějaký čas uskromnit. Jestli chcete mít pojištění kvalitní, není dobré uzavírat to nejlevnější. Samozřejmě záleží na tom, co bude ve smlouvě zahrnuto, obecně ale platí, že by se měla cenově pohybovat okolo pěti procent příjmů.

Smlouva se uzavírá většinou na období produktivního věku. Většina připojištění totiž končí ve věku 65-70 let. Jestli vám je kolem padesáti a pojišťovací agent vám nabídne smlouvu na třicet let, něco je špatně. Stačit by totiž měla smlouvu na polovinu času. Musíte popřemýšlet, jestli se vám uzavření smlouvy ještě vůbec ve starším věku vyplatí.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.