Lidé omezují v zimním nebo sychravém počasí větrání s ohledem na vysoké ceny za teplo. Důsledkem toho je v mnoha domácnostech těžký vzduch a v interiéru se drží nadměrná vlhkost, což vede ke vzniku vodní páry na stěnách, ale posléze i k rozvoji plísní. Nezdravý vzduch plný spor způsobuje alergie, zhoršuje astma a vede k bronchiálním onemocněním u malých dětí, seniorů nebo chroniků. Jak tento problém snadno vyřešit? Řešením je instalace decentrálního větracího systému!
Do jakékoli budovy
Řešení pro jakýkoli typ budovy? Bezpochyby, decentrální větrací systémy pro svůj chod nepotřebují rozvody, které jsou běžné v administrativních budovách a novostavbách. Jednotky decentrální rekuperace se osazují do obvodových zdí, mohou se elegantně skrýt pod okenní klenbu, nové fasádní zakončení s povětrnostně odolnou mřížkou jsou nadto zcela nenápadné. A nezáleží na typu budovy, větrací systém lze instalovat do historické stavby i právě dokončeného domu. Lze jej instalovat do všech místností, kde je zapotřebí zajistit pravidelnou výměnu vzduchu.
Zóny pro jednotlivé místnosti
Instalaci i ovládání zvládne uživatel po odborné konzultaci sám, do běžně velké místnosti o 20 m² užitného prostoru postačuje instalovat jednu jednotku, kterou tvoří keramický výměník a reverzní ventilátor. Ten po určitou dobu nasává čerstvý vzduch do místnosti, poté naopak vypouští těžký vzduch ven. Jednotka se ovládá pomocí regulátoru, současně lze nastavit jednotlivé zóny pro určitou místnost nebo dobu, po kterou bude větrání intenzivnější.
S účinnými filtry
Větrací systémy fungují nehledě na počasí, mohou se použít pro teploty od -20 do 50 °C. Do koupelen se pak doporučují větrací systémy bez zpětného zisku tepla a s hygrostatem. Systémy lze osadit také účinnými filtry, které zachytí částečky prachu nebo alergeny, ale dokáží odfiltrovat také zápach, především smog či kouř zvenku, jejich užití se proto hodí do ložnic a dětských pokojů a to nejen alergiků.