Designové trendy pro jaro/léto 2020: I vaše bydlení může jít s dobou

Trendů, které vládly v interiérech na jaře a v létě roku 2020 můžeme zamávat na rozloučenou. Rok 2021 je v plném proudu a do popředí se dostávají nové svěží prvky. Co můžete pro svůj domov udělat i vy? Připravili jsme pro vás několik zajímavých tipů, které reflektují současné směry v oblasti interiérového designu.

Japandi

Pokud ve vás název „japandi“ evokuje skandinávský styl, který se u nás těšil velké oblibě v minulých letech, nemýlíte se. Přesněji jde o kombinaci dvou populárních stylů, a to scandi a japonského.

Japandi se vyznačuje jednoduchými tvary a využitím přírodních materiálů jako ratan a dřevo. Důležité jsou také keramika a kameniny. Pro interiéry v tomto hybridním stylu jsou typické obyčejné barvy – ideálně tlumené tóny s převahou bílé a šedé. Záclony a ostatní bytové textilie je vhodné volit s jemnými geometrickými motivy.

Eko-uvědomělost

Stále více si uvědomujeme, jak je naše planeta křehká, což se promítá i do jednoho ze současných designových stylů, který lze definovat jako ekologicky uvědomělý. Do popředí se dostávají eko a udržitelné produkty. K nejvýraznějším materiálům patří univerzální korek, jehož využití je vskutku pestré. Vyrábí se z něj podlahy, obklady na stěnu i doplňky. Kromě toho, že působí nevšedním dojmem, má velmi dobré zvukově izolační vlastnosti.

Flexibilita

Pandemie koronaviru spustila neuvěřitelný rozmach home office. Uvědomili jsme si, že skloubit běžný život a práci v menším prostoru není tak jednoduché a museli jsme začít improvizovat. Prostory, které dříve sloužily pouze k odpočinku, najednou musely plnit i další funkci. Jenomže neustálá proměna stolu z kancelářského na jídelní není zrovna ideální. Mnohem efektivnější je rozdělení místnosti na dvě zóny. Přechod mezi nimi by měl být patrný na první pohled, ale zároveň je žádoucí zachovat jednotný styl. K dekoraci pracovního koutku neváhejte využít tapety ve stejném barevném schématu jako zbytek pokoje.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.