Dětský pokoj podle Feng Shui pro každé dítě

Zařídit dětský pokoj správně a efektivně je mnohem těžší úkol, než se na první pohled může zdát. Tato místnost je velmi multifunkční a navíc se bude během let měnit. Na to musíte myslet již na začátku, abyste ušetřili peníze za nový nábytek. Pro dítě musíte v jediném pokoji vytvořit místo pro spánek, hry i práci. Navíc by měl pokoj odrážet osobnost vašeho dítěte, respektovat jeho potřeby a touhy. Jak toho dosáhnout a vytvořit harmonické místo podle Feng Shui?

Zóna na odpočinek

Nejlepší je pokoj rozdělit do tří částí. Místo vyhrazené pro spánek by mělo mít jen postel a noční stolek. Na dítě musí působit velmi klidně. Nejlepší je modrá, bílá nebo fialové, které uklidňují. Ideální jsou také obrázky nebo tapety se spícími zvířaty nebo klidné motivy z pohádek, které má dítě rádo. Čelo postele postavte ke zdi. Dítě ale také musí vidět na dveře. Nikdy do blízkosti postele nedávejte žádnou elektroniku, protože bude rušit klidný spánek dítěte.

Zóna na hraní

Místo na hraní je v pokoji jediné, kde může panovat naprostý chaos. Díky tomu bude podporovat fantazii. Základem je pohodlný koberec. Barvy mohou být hravější a vždy by měly být v souladu s osobností dítěte. Hračky ze dřeva budou vyzařovat mnohem lepší energii a budou podporovat fantazii vašeho dítěte. Vyskládejte je volně v prostoru, aby si mohlo dítě samo zvolit, s čím si bude hrát.

Zóna na práci

Prací u dítěte samozřejmě myslíme koutek na kreslení, učení a domácí úkoly. Toto místo musí být vždy uklizené, aby se dítě mohlo dokonce soustředit. Nejlepší jsou neutrální barvy, jako je žlutá, světle hnědá nebo béžová. Koncentraci podpoří šedá a fialová. S únavou zase červená, růžová nebo oranžová barva. Nezapomeňte proto na menší doplňky v těchto barvách. Hlavní barvy musí být světlé, jemné a neutrální, aby dítě nerozptylovaly. Stůl a židli vybírejte podle potřeb a věku dítěte.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.