Elektrický krb? Tři zásadní důvody pro jeho pořízení!

„Až se tě zima zeptá, co jsi dělal v létě?“ Hláška, kterou se častují sousedé při přípravě dřeva na chladné dny, které po skončení prázdnin rychle přijdou. Kdo ví, o jak těžkou práci jde, hledá možnosti, jak si ulevit. Dřevo zabírá velké množství prostoru, navíc při jeho spalování vzniká popel, který se musí každodenně uklízet. Tím ale nevýhody topení v takzvaných krbovkách rozhodně nekončí. Všudypřítomný popílek a černý maz nebo nutnost neustále přikládat berou jakoukoli radost z pohledu na žlutočervené plamínky za sklem. Naštěstí se plamenů není třeba vzdát, jen se musí vybrat elektrický krb, který je ideálním řešením do všech interiérů.

Moderní technologie do interiéru

Plápolající oheň za sklem, romantika, kterou si chtějí lidé užívat z pohodlí domova. Právě krásné okamžiky jsou důvodem, proč lidé do svých domácností volí krbová kamna. Tento způsob vytápění ale přináší nutnost každodenní práce se dřevem nebo úklidem, moderní technologie mohou od těchto úkolů ulevit. Elektrické krby jsou totiž praktickým a chytrým řešením, navíc se může instalovat kdykoli bez nutnosti jakýchkoli dalších rozvodů. Oproti tradičním kamnům nebo krbům nepotřebují pro svůj chod ventilaci nebo komín, elektrická zařízení se mohou instalovat do bytu nebo rodinného domu a vyžadují jediné – elektrickou zásuvku.

Atmosféra bez dodatečných nákladů

Posedět u ohně patří mezi nejkrásnější a nejromantičtější chvíle, když venku panuje chladné počasí a za oknem padá hustě sníh. Běžná kamna vyžadují odbornou instalaci, často stavební úpravy s nutností zavedení plynu nebo adekvátního komínového systému, který se musí každoročně nechat čistit a kontrolovat kominíkem, který jediný může provádět revizi. Elektrické krby nic z toho nevyžadují, stačí vybrat místo na zdi, kam se instalují a jednoduše je přišroubovat stejně jako například televizi. Některé modely nabízejí zabudování do připraveného prostoru nebo jsou volně stojící, stačí je tedy pouze připojit do elektrické sítě pomocí kabelu a užít si příjemné atmosféry i tepla stisknutím tlačítka okamžitě.

Ideální vytápění pro každou domácnost

Mezi nesporné benefity elektrických krbů patří možnost volby z různých modelů podle velikostí a šířky nebo funkcí, široký výběr je přímo na webových stránkách https://cs.aflamo.com. Zatímco některé elektrické krby nedisponují vytápěním a vytváří dojem pouze vizuálními efekty, u jiných lze navolit styl hoření včetně podsvícení malby, nadto se mohou ovládat pomocí mobilní aplikace nebo dálkového ovládání a regulovat snadno teplotu v rozmezí 18 až 30 stupňů.

Bezpečné řešení pro děti i domácí mazlíčky

Všechny typy jsou navíc zcela bezpečné a oproti klasickým zařízením nehrozí žádná bezpečnostní rizika v podobě vylétajících jisker, toxických výparů a kouře nebo možného popálení při manipulaci se dřevem nebo dotyku samotného zařízení. Tento způsob vytápění je vhodný do domácností s dětmi nebo domácími mazlíčky, k tomu neškodí životnímu prostředí. Elektrické krby mají vysoce úsporný chod, mohou se používat během celého roku a umožňují regulovat teplotu pomocí digitálního termostatu a časovače.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.