Ideální pokojové rostliny do ložnice

V ložnici se běžně nedoporučuje umisťovat velké množství pokojových rostlin. Zároveň by ale místnost vypadala poměrně smutně bez doteku zeleně. Některé z druhů mají navíc schopnost přirozeně čistit vzduch, což může být pro spánek velmi přínosné. Pár kousků krásných rostlin tak rozhodně do ložnice přidejte a když to budou některé z níže uvedených druhů, máte jistotu, že se s nimi budete v jedné místnosti cítit opravdu dobře.

Aloe vera

Protože metabolismus rostliny aloe vera funguje na trochu jiném principu v porovnání s jinými druhy, dokáže uvolňovat kyslík i během noci. V noci totiž rostlina zabudovává získanou energii ze slunce za dne a vzniká odpadní produkt, který můžeme dýchat. Je tak označována jako skvělá volba právě do ložnice. Kromě toho můžete listy aloe vera využít i v případě popálenin od slunce či jiného podráždění pokožky.

Lopatkovec

Krásně svěže zelený lopatkovec s typickými bílými květy je další jasnou volbou do ložnice. Je velmi nenáročný, nepotřebuje takové množství světla a k tomu všemu pomáhá s čištěním vzduchu v ložnici. Dokonce dokáže odstraňovat i některé toxiny, což vytváří celkově příznivější prostředí pro dýchání.

Zelenec

Podobné schopností má i zelenec, který se rovněž vyznačuje nenáročnou péčí a příjemným vzhledem. Stačí ho jednou za čas zalít a úspěch s pěstováním máte naprosto zaručený. Vzhledem k velkému množství listů také aktivně čistí vzduch. Svěží zelená barva listů navíc působí energicky a pozitivně.

Fíkus benjamin

Další nenáročnou, na pohled velmi pěknou a zároveň prospěšnou rostlinou do ložnice je fíkus. Konkrétně vyberte fíkus drobnolistý, který krásně čistí vzduch a zároveň vytváří elegantní dekoraci. Většinou však potřebuje o trochu více světla a až povyroste, zabere i více místa, takže je vhodnější spíše do větší ložnice, kde si to můžete dovolit.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.