Inspirace na kreativní zábavu s dětmi

Nápadů na kreativní zábavu s dětmi není nikdy dost. Jde o veselé tvoření, kdy si vyrobíte něco hezkého a zároveň dochází k podpoření rozvoje dětských schopností, šikovnosti a estetického cítění. Při výběru ideální činnosti je vhodné zvážit věk dítěte a jeho konkrétní schopnosti, aby vyrábění byla zábava a ne trápení či dokonce nebezpečná činnost.

Tvoření z papíru

Stačí vzít obyčejný papír a hned se otevírá mnoho možností pro originální a zajímavé tvoření spolu s dětmi. Najděte si nejrůznější návody na skládání zvířátek, kytiček nebo jiných motivů. Větší děti mohou přidat i práci s nůžkami pro vystříhání hvězdiček, vloček nebo jiných zajímavých tvarů. Z papíru se dají vyrobit i různé koláže, takže nezapomeňte pořídit i sadu veselých barevných papírů pro ještě zábavnější tvoření.

Aranžování květin a přírodnin

Víceméně během celého roku je možné pracovat s přírodninami a spolu s dětmi aranžovat krásné dekorace. Takovým základem jsou zvířátka z kaštanů, která jsou typicky spojená s podzimními měsíci, kdy kaštany padají. Během celého roku si však můžete vytvořit dekorativní věnec, okrasnou sušenou kytku, nebo příjemnou dekoraci na zeď. Potřeby na aranžování totiž obsahují mnoho různých drobností a doplňků, ze kterých si jistě vyberete tu správnou kombinaci. Při práci s tavnou pistolí však dávejte pozor, aby se dítě nespálilo a takové tvoření vyžaduje dohled dospělého.

Trénujte s dětmi zručnost

V rámci kreativního tvoření a rozvoje jemných motorických schopností dětí nezapomínejte také na některé zajímavé činnosti, jako je například práce s modelínou. Dnes existují speciální modelíny ve formě písku, které drží při sobě a dají se z nich tvarovat nejrůznější objekty. Krásné dekorace s dětmi vytvoříte také ze speciální hmoty, která na vzduchu sama tvrdne. Oblíbené jsou také foukací fixy nebo barvičky na textil.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.