Inspirace na rychlé, levné a efektivní oživení kuchyně

Už vás nebaví vzhled vaší stávající kuchyně, ale nemáte prostředky pro rozsáhlou rekonstrukci a výměnu za novou? V takovém případě můžete provést několik drobných změn, které však ve výsledku mohou mít velký vliv na to, jak celá kuchyně vypadá. Navíc jde o poměrně levné a nenáročné metody.

Nové úchytky

Levnou změnou, která vám však v kuchyni udělá radost a přidá nový impuls, jsou obyčejné úchytky na skřínkách a zásuvkách. Stačí se podívat na internet a hned najdete obrovské spektrum různých variant. Některé vypadají velmi moderně, jiné mají nádech romantické atmosféry staršího nábytku. S trochou hledání jistě najdete tu správnou variantu ideálně v rozměrech odpovídajících předchozím úchytům, aby byla výměna opravdu jednoduchá a zvládnutá za pár minut.

Změna barvy kuchyňských dřívek

Už se nechcete dívat na stále stejná kuchyňská dvířka a případně chcete zakrýt i drobné estetické nedokonalosti či poškození? Na výběr máte v zásadě ze dvou možností. Buď se pustíte do běžného malování jednotlivých dvířek, nebo zvolíte potáhnutí speciální fólií, která funguje jako taková tapeta na nábytek. Pro lesklý výsledek je lepší volbou fólie. Naopak pokud chcete dosáhnout určitého dojmu, nebo je výchozí povrch spíše hrubší, můžete zvolit odpovídající lak a pohrát i s texturou.

Přidejte poličky a dekorace

Pokud vám to prostor dovolí, zkuste ke kuchyni přidat i nějaké poličky, na které můžete umístit například dózy s potravinami. Snadno tak vytvoříte nový prvek, který bude funkční a navíc dekorativní. Takové poličky totiž mohou pomoci i s nedostatkem místa ve skříňkách. Jako dekorace poslouží i pěkné nádobí pověšené na háčcích, nové utěrky, chňapky a podobné vybavení. Tyto zdánlivé maličkosti totiž ve výsledku mohou znamenat velký rozdíl a přinášet zcela novou atmosféru do vaší stávající kuchyně.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.