Jak dodat skříním nový vzhled levně a snadno

Už se nechcete koukat stále na ty stejné skříně, ale zároveň nemáte dostatek peněz pro nákup úplně nového nábytku? V takovém případě se můžete pustit do ekonomické, ale efektivní a hlavně designově líbivé změny na vlastní pěst. Budete k tomu potřebovat levné pomůcky a vybavení, trochu šikovnosti a představu o tom, jak by měl vypadat výsledek.

Samolepicí fólie na nábytek

Pokud se již nechcete na koukat na stále stejné skříně dokola, existuje snadný způsob, jak jejich vzhled naprosto změnit. Jde o samolepicí fólie na nábytek. Velmi snadno se aplikují, dobře drží hlavně na rovném materiálu a poskytují skvělý designový efekt, který bude při správném provedení k nerozlišení od nově koupeného kusu nábytku. Samolepicí fólii je možné dát nejenom na skříňky, ale také na dveře a na další prvky.

Nové úchytky

Aby byl výsledný dojem kompletní a nábytek skutečně vypadal jako nový, přidejte ještě nové úchytky. Na internetu i v hobby marketech najdete pestrý výběr různých velikostí i designů. Pro jednodušší montáž zvolte stejnou rozteč otvorů pro šroubky, jako měly původní úchytky. Alternativou jsou jednotlivé knopky, které můžete umístit všude tam, kde jsou rozměry atypické a nestandardní pro výběr jiných úchytek.

Výběr barevného designu a sladění s dalším vybavením

Když se podíváte na sortiment samolepicích fólií, zjistíte, že existuje skutečně velké množství různých barevných variant. Mnoho z nich je v dřevěném dekoru v pestrých odstínech pro bezproblémové sladění s podlahou i dalším vybavením. Snadno tak vyberete takovou variantu, která bude odpovídat vašim představám. Bez problémů si tak vytvoříte zcela nový domov, kdy za celou renovaci neutratíte mnoho peněz, protože samolepicí fólie jsou v zásadě poměrně levné. Vždy si však propočítejte, jaké množství budete potřebovat pro zakrytí všech potřebných skříní, dveří, zárubní a podobně.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.