Jak funguje americká hypotéka a kdy jde o vhodné financování?

Potřebujete půjčit větší částku peněz, ale nechcete volit klasický spotřebitelský úvěr? V takovém případě vás možná zaujme takzvaná americká hypotéka, která kombinuje bezúčelovou půjčku s hypotékou a přináší řešení pro financování větších nákladů, kdy nechcete dokládat, na co všechno dané peníze vlastně využijete.

Co je to americká hypotéka?

Pojem americká hypotéka označuje půjčku ve vyšší hodnotě, za kterou ručíte nemovitostí. Hlavní rozdíl od klasické hypotéky však spočívá v tom, že jde o bezúčelový úvěr, takže půjčené peníze můžete využít naprosto na cokoliv včetně pořízení automobilu, rekonstrukci domu a podobné. I z toho důvodu bývá úroková sazba také o trochu vyšší v porovnání s běžnou hypotékou, která je určená výhradně pro financování pořízení bydlení či rekonstrukci.

Jak vybrat americkou hypotéku

Při výběru americké hypotéky platí v zásadě stejná pravidla, jako při vybírání jiného úvěru. Především si všímejte úrokové sazby a případných dalších poplatků, které zaplatíte za půjčení peněz. Dále si zkontrolujte, že pravidelná měsíční splátka nebude představovat příliš velké zatížení pro váš rodinný rozpočet a vše v pořádku zvládnete, protože za tuto půjčku vlastně ručíte nemovitostí o vyšší hodnotě.

Kdy se může hodit americká hypotéka

Americkou hypotéku využijete například při neplánovaných velkých nákladech. Další variantou může být například financování rekonstrukce, když se nechcete potýkat s dokládáním všech formalit ohledně účelového čerpání peněz. Mnoho lidí si také půjčuje peníze například na dovolenou či na drahé dárky, ale to rozhodně není zodpovědný přístup hlavně v případě, kdy jde o úvěr krytý nemovitostí. V takovém případě si raději dopřejte něco skromnějšího a půjčku čerpejte až ve skutečně nutný okamžik a za předpokladu, že nebudete mít problémy se splácením.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.