Jak na renovaci nábytku

Chcete vylepšit vzhled interiéru, ale nemáte peníze pro nákup nového nábytku? Nebo chcete proměnit styl pokoje bez nutnosti vyhazovat staré věci a kupovat nové vybavení? V takovém případě se vám budou hodit následující rady, jak jednoduše a navíc poměrně levně zvládnout renovaci nábytku. Většinu potřebných věcí bez problémů seženete na internetu a k tomu všemu už bude stačit pouze trocha šikovnosti a představa o ideálním výsledku.

Samolepicí fólie na nábytek

Nelíbí se vám barva stávajícího nábytku a chcete vytvořit zcela nový kousek? Bohatě si vystačíte se samolepicí fólií. Na internetu najdete obrovské množství různých barevných variant či dřevěných dekorů pro snadné dosažení sladěného dojmu v rámci všeho vybavení. Samolepicí fólie se snadno nanáší a vdechnout nový život starému nábytku tak rozhodně není nic těžkého. Stačí, když si zakoupíte dostatečné množství fólie a pustíte se do práce.

Nové úchytky

Aby byla předělávka kompletní, nezapomeňte také na nové úchytky. Ty staré se totiž většinou nehodí k novému designu. Na internetu opět najdete pestrou škálu úchytek o různých roztečích, designech a barevném provedení. Cena za se většinou pohybuje do 100 korun, ale designový efekt rozhodně stojí za to. Pro dosažení stejného barevného designu v daném dřevěném dekoru můžete zakoupit variantu z neošetřeného dřeva a vybrat ten správný lak či nátěr.

Barva nebo lak

Některé druhy nábytku bude lepší ošetřit speciální barvou nebo lakem. Tím jim opět můžete dodat zcela nový vzhled a případně dosáhnout i zajímavé patiny, která se hodí do vintage nebo provensálského stylu bydlení. Fantazii se meze nekladou a rozhodně můžete pracovat i s jinými barvami než pouze s bílou. Záleží na dalším vybavení domácnosti a na tom, jaké máte plány v rámci tohoto malého předělávání. Za nízkou cenu však můžete dosáhnout skutečně skvělého výsledku.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.