Jak na výměnu vodovodních baterií?

Vodovodní baterie potřebuje jednou za čas vyměnit, protože se zanáší vodní kamenem, nebo zkrátka neplní tu správnou funkci. Výměna může být spojená s pořízením nového dřezu či umyvadla, takže v mnoha případech jde také o čistě estetickou funkci. A jak si co nejlépe poradit se samotnou výměnou vodovodní baterie? Pomohou následující rady.

Vypněte vodu a nechte zbytek odtéct

Nejdříve vypněte hlavní uzávěr vody. Následně kohoutek ještě naplno otevřete, aby mohly vytéct zbytky vody ve trubkách či v samotné baterii. Pokud již z baterie nic neteče ani nekape, můžete se pustit do samotného procesu výměny.

Připravte si vhodné nářadí

Potřebovat budete klíč o správném či nastavitelném průměru pro snadné uvolnění šroubů, kterými je baterie připevněná. Pokud je závit příliš pevný, může se jednat o vodní kámen, takže místo ošetřete vhodným přípravkem, nechce chvíli působit a následně opakujte svou snahu o uvolnění.

Odšroubujte starou baterii

Postupně odšroubujte baterii se všemi součástkami, které chcete vyměnit. To v praxi zahrnuje také různá plastová těsnění, která jsou stářím již poškozená a poničená, takže nemohou správně plnit svou funkci. Nová baterie by samozřejmě měla mít stejné rozměry, aby seděla do tvoru v umyvadle či svou roztečí pasovala na stěnu.

Nasaďte novou baterii a nezapomeňte na těsnění

Vezměte novou baterii a pečlivě ji umístěte na dané místo. Nezapomeňte vložit také těsnicí kroužky, aby voda nevytékala přes závit. Vše důkladně dotáhněte a proveďte testování. Zapněte vodu a sledujte, jestli baterie někde neteče či nekape. Pokud ne, je všechno v pořádku a můžete ji zkusit zapnout. Pokud se však objeví protékání, bude potřeba více utáhnout, použít lepší těsnění, nebo přidat ještě další těsnicí kroužek. Vyzkoušejte všechny různé kombinace až do té chvíle, než budete s výsledkem spokojení a voda nepoteče tam, kam nemá.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.