Jak prakticky zařídit malý balkon? S nábytkem to nepřehánějte

K vašemu bytu může náležet balkon, ze kterého můžete udělat svůj venkovní koutek pro relaxování. Pokud je ale rozlohou opravdu malý, pak musíte jeho koncept vymyslet do posledního detailu, aby zůstal zároveň vzdušný a praktický. Poradíme vám, jak na to.

Základem je správný výběr nábytku

Jestliže vybíráte nový nábytek na balkon, pak myslete na to, že musí vydržet případný déšť nebo jiné špatné počasí. Při každém menším dešti určitě nebudete spěchat domů uklidit dvě židle. Volte například zahradní nábytek z ratanu, který vypadá moderně a zároveň vydrží i horší počasí.

Ratanový nábytek je navíc z přírodního materiálu, který opticky dodá celému balkonu na pohodové náladě a klidu. S nábytkem to však nepřehánějte příliš, přece jen na balkoně není tolik místa. Bohatě vám budou stačit dvě pohodlná křesílka, jedna stolička a jeden konferenční stolek. Stoličku můžete použít jako podstavec pro květináč nebo případně pro další návštěvu vašeho balkonu.

Pro pohodlí si pořiďte deky a polštáře

Aby vám bylo na balkoně příjemně i ve večerních hodinách, zahřeje vás příjemná deka a pro pohodlí při sezení využijete polštáře. Obě bytové textilie zvolte ve stejné barvě, dobře to sladí celý balkon. Myslete však na to, že byste textil měli uklízet a chránit ho před vlhkostí a následnou plísní. Můžete si připravit proutěný koš nebo krabici hned za dveře do vašeho interiéru, tak budete mít hebkou deku vždy rychle po ruce.

Čím ještě navodit příjemnou atmosféru za pár korun?

Atmosféru klidu a čas relaxu připravíte jednoduše svícny nebo světelným řetězem omotaným kolem zábradlí. Tlumené světlo vám přinese příjemný pocit zvlášť ve večerních hodinách. Pro příjemný pocit se na balkoně bude hodit i pár květin nebo bylinek, které vnesou do každého koutu vaší domácnosti útulný dojem.

I když je váš balkon malý, může to být v jarních a letních měsících váš nejoblíbenější prostor.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.