Jak vybavit koupelnu pro maximální relax? Stačí jen pár detailů

Možná vás překvapí, jak málo stačí dodat koupelně pro maximální pohodu a pocit klidu. Vybavte i vy svou koupelnu těmito maličkostmi a užívejte si své zasloužené chvíle relaxu, které jste dlouho nezažili. Nepotřebujete drahé wellness nebo spa. To všechno můžete mít u vás doma.

Nezapomeňte na květiny ani v koupelně

Existuje mnoho pokojových rostlin, kterým přímo svědčí vlhké prostředí koupelny. Podívejte se v obchodě, které květiny jsou vhodné do koupelny. Skvěle zapadnou do stylu k obkladům zelené kapradiny nebo tropické rostliny. Pokud máte v koupelně dostatek místa, můžete do jednoho z rohů umístit i větší palmu. Dodá celému interiéru úplně nový nádech.

Květiny v koupelně jsou velmi moderní. Nemusíte se zaměřit jen na ty, které kvetou nejrůznějšími barvami, ke klidné atmosféře vám stačí jen hustá zeleň. V tónech zelené barvy nebo přírodních materiálech se můžete držet i u květináčů.

Pro pocit intimní pohody použijte tlumené světlo

Zapomeňte na stropní led světla nebo velké zářivky. Pokud si chcete vychutnat chvíli klidu v horké vaně, zhasněte velká světla a rozsviťte místo nich více svíček a luceren. Ty dodají celé místnosti krásnou atmosféru a vám se tak bude mnohem lépe relaxovat.

Vedle svíček, zajímavých svícnů nebo luceren nezapomeňte pro dokonalý relax ani na hudbu. Tu si můžete pustit jednoduše z mobilu, ale malý repráček na desce umyvadla vám také dobře vystačí. Stáhněte si nějakou příjemnou, relaxační hudbu a užívejte si chvíli jen pro sebe plnými doušky.

Nezapomínejte ani na smyslnou vůni

Poslední smysl, na který jsme zapomněli, je čich. Při přípravě koupele nasypte do vany oblíbenou vonnou sůl nebo pěnu. Pokud vám ale tyto vonné koupele nedělají dobře na kůži nebo se řadíte k alergikům, můžete koupelnu provonět třeba vonnou svíčkou nebo vonnými tyčinkami. Účel to splní stejný a vašich pár minut klidu bude úplně dokonalých.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.