Jak využít psychologii barev při zařizování nové kuchyně?

Barvy ovlivňují náš život, aniž bychom si to uvědomovali. Na kuchyni v tomto ohledu hodně zapomínáme, ale i zde můžeme velmi dobře využít psychologii barev. Jakmile zařídíte svou kuchyň správnými barvami, můžete hodně ovlivnit svou chuť k jídlu. Podle čeho byste měli vybírat barvy do kuchyně, kromě svých vlastních preferencí?

Teplé barvy pro podporu apetitu

Počítejte s tím, že jakmile dáte do kuchyně hodně teplých barev (žlutá, oranžová, červená apod.), budete podporovat svou chuť k jídlu. A automaticky toho sníte mnohem více, než kdybyste měli všude studené barvy. Červená není příliš dobrou volbou v žádném případě. Menší množství může podpořit metabolismus, ale příliš mnoho červené podpoří jen váš vztek.

Chladné barvy pro hubnutí

Modrá barva uklidňuje a pomáhá proti stresu. Díky tomu se nebudete zbytečně přejídat. Zelená je spojená nejen s přírodou, ale také v mnoha potravinami. Bude vás uklidňovat a přinese dobrou náladu. V malém množství tyto barvy v kuchyni použít můžete, ale neměli byste je používat v případě ubrusu, talířů nebo stěn.

Neutrál je skvělý základ

Bílá, šedá nebo hnědá mohou na první pohled působit nudně. Opak je ale pravdou. Jedná se o dokonalý základ, na kterém můžete vybudovat krásnou, elegantní a klidnou kuchyni. Kuchyně bude působit velmi harmonicky, takže se neutrálních barev rozhodně nemusíte obávat. Bílá, černá a dřevo budou dohromady vypadat geniálně a získáte styl, který překoná všechny trendy na světě.

V každém případě nezapomínejte na světlo

Světlo je důležité v každé místnosti a kuchyň není žádnou výjimkou. V menší kuchyni vždy sáhněte po světlejších materiálech. Ve větší místnosti si můžete dovolit i tmavší odstíny, ale vždy myslete na množství přirozeného světla, které máte k dispozici. Jestli nemáte v kuchyni dost světla, rozhodně byste neměli používat tmavé materiály, protože bude kuchyně velmi ponurá a nebudete se tam cítit dobře.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.