Jak začít šetřit dětem na bydlení? Možností je v dnešním světě mnoho

Snad každý rodič si přeje pro své dítě to nejlepší. Aby ho co možná nejlépe zabezpečil, přemýšlí už v jeho útlém dětství nad budoucností a zabezpečením komfortního bydlení v dospělosti dítěte. Jak ale nejlépe investovat do budoucnosti dětí?

Peníze šetřete svému dítěti již od narození

Právě jste si donesli vaše malé křehké miminko domů a neumíte si představit, že jednou vylétne z rodinného hnízda? Už v tomto čase je nutné přemýšlet nad tím, jak začít šetřit peníze pro budoucí život vašeho dítěte. Málokteří rodiče v České republice dokáží bez spoření vydat najednou několik set tisíc korun, což opravdu začátek pro bydlení nebo studium v zahraničí stojí.

Nebrzděte start dospělosti vašemu dítěti a přemýšlejte dopředu. Peníze se mu budou hodit vždy, ať už na zmíněná studia, cestování nebo pro vlastní bydlení.

Spoření nebo investice můžete založit na své jméno

Nejvíce rodiče zakládají stavební spoření, životní spoření nebo jakékoliv investice na jméno dítěte. To proto, aby měli jistotu, že v každém případě připadnou peníze právě jemu. Jiní rodiče jsou ale mnohem obezřetnější a chtějí mít nad naspořenou částkou kontrolu, proto si prozatím nechávají spoření napsané na sebe a až v dospělosti po dohodě s dítětem vše přepíší na něj.

Vyvarují se tak momentu, kdy jejich dítě nemá stejný názor na utrácení peněz a na místo toho, aby je využil na nové bydlení nebo studium, si za ně koupí například auto. To je nejčastější případ ve většině českých domácností.

Jak tedy dobře peníze investovat?

Možností je několik. Nejčastějším případem jsou právě stavební spoření nebo jiné spořící účty, které se zakládají na minimálně šest let. Výjimkou nejsou ani investice do umění nebo realit, tyto investice se vyplatí téměř v každém případě. Existují však také možnosti dětského konta, na které je možné kdykoliv uložit libovolnou částku. Přestože existuje v dnešní době mnoho způsobů a spoření na budoucnost po malých částkách není pro téměř žádného rodiče nereálné, stále existuje skoro 14 % rodičů, kteří svému dítěti nijak nespoří. Myslete na budoucnost svých dětí a nenechte je na startu dospělosti bez potřebných základů.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.