Jak zařídit ložnici? Méně je někdy více

Potřebujete nově zařídit ložnici, ale nevíte, na co si dávat pozor při výběru jednotlivých kusů nábytku a zařízení? Není se čemu divit, protože jde o důležitou místnost, kde během spánku strávíme až třetinu života. Při zařizování ložnice obecně platí některá důležitá pravidla, která se vyplatí vzít v úvahu při nákupu nového vybavení. Dodržením těchto základních pouček totiž výrazně zvýšíte šanci, že budete s ložnicí maximálně spokojení.

Postel jako hlavní prvek

Je naprosto jasné, že hlavním prvkem ložnice bude postel. Ta by měla být maximálně kvalitní a nabízet nejenom designový zážitek, ale především také praktické využití. To v praxi znamená dát si záležet s výběrem vhodné konstrukce a nepodcenit ani následující pořízení správného roštu v kombinaci s vhodnou matrací, která nabídne dostatečnou oporu pro záda během spánku. Kvalitní postel a lůžkoviny jsou hlavním investičním prvkem do ložnice, na kterém se nevyplatí šetřit, ale hledat naopak co nejlepší poměr ceny a výkonu.

S dekoracemi opatrně

Protože ložnice slouží v první řadě jako místo pro odpočinek, snažte se nedávat sem velké množství dekorací. Přeplácaná ložnice totiž působí rušivým dojmem, což se může svým způsobem projevit na kvalitě spánku. Naopak platí, že méně je v tomto případě více, takže každý kousek dekorace či pokojové rostliny pořádně vybírejte s ohledem na určení dané místnosti.

Myslete na snadné uklízení

Málo dekoraci v ložnici má i celkově praktický efekt z pohledu snadného, rychlého a efektivního úklidu. Platí to hlavně pro alergiky, u kterých se doporučuje vsadit v ložnici spíše na tvrdou podlahu a vynechat koberec. Stírání totiž lépe odstraní drobné částečky prachu. Méně vybavení, jako jsou skříně a podobné prvky tak oceníte i při otírání prachu z poliček. Pamatujte také na umírněný výběr pokojových rostlin a vyberte pouze takové druhy, které jsou do ložnice vhodné.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.