Jak získat vysněný dům či byt na prodej? Buďte první u nabídky!

Jestli hledáte nové bydlení, jistě jste si všimli, že po nabídkách na realitních stránkách je opravdu velká poptávka. Platí to pro pronájmy i prodeje. Co tedy udělat, když nechcete spoléhat na šťastnou shodu náhod, ale mít svůj osud pevně v rukou a dostat se k lukrativní nabídce jako první? To se dozvíte v tomto článku.

Sledujte realitní portály

V první řadě je důležité pravidelně sledovat realitní portály, kde se objevují nové nabídky. Filtrování si nastavte podle vlastních preferencí. Kromě nejznámějších velkých webových stránek přidejte do svého hledáčku i ty menší. Mnoho lidí se rozhodně pro prodej či pronájem nemovitosti bez realitní kanceláře, kdy takovou nabídku objevíte na všeobecném inzertním serveru mezi jinými kategoriemi. Důležité je vědět o tom, že se něco takového děje a vytvořit si seznam stránek, které budete pravidelně kontrolovat. Uvidíte, že s takovým úsilím vás úspěch jistě nemine.

Mějte nastavené upozornění

A protože většina lidí nemá tolik času, aby mohla každý den několikrát zkontrolovat všechny portály a webové stránky, jestli se náhodou neobjevilo něco nového na prodej a pronájem, existují upozornění, která si můžete jednoduše zapnout. Většinou tuto možnost najdete pod označením hlídací pes, kdy jednoduše zadáte, jaká kritéria jsou pro vás důležitá a na základě toho vám budou nejčastěji do e-mailu chodit upozornění na nové nabídky, které tyto vlastnosti splňují. Tím šetříte čas a zároveň se o některých nabídkách můžete dozvědět jako první.

Nezapomínejte na sociální sítě

Mnoho nabídek se objevuje také na sociálních sítích. Hlídejte skupiny zaměřené na bydlení a reality. Do sledování přidejte také několik realitních makléřů, kteří působí ve vašem okolí nebo v lokalitě, kde si chcete nový byt či dům pořídit. Možná totiž právě na sociálních sítích uvidíte novou nabídku, na kterou zvládnete rychle zareagovat.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.