Jaký typ bytu je nejlepší pro pasivní příjem?

Pronájmy bytů jsou nyní na vzestupu, protože získat hypotéku není vůbec jednoduché. Proto mnoho lidí znovu volí pronájem. Nejedná se přitom jen o pronájem bytů, ale také domů. Víte, o které nemovitosti na pronájem je největší zájem? Všichni, kdo mají nemovitosti pro pasivní příjem, by měli investovat do určitých typů, které lidi lákají a nebudou mít problém je pronajmout. O jaké se jedná?

Balkony a lodžie jsou velmi žádané

Z průzkumů a statistik vyplývá, že lidé obvykle hledají byty 2+kk s balkonem, terasou nebo lodžií. Byty s balkonem hledá v současnosti každý druhý člověk, který hledá nové bydlení. Je to velmi důležité nejen kvůli sušení prádla, které možnosti si posedět na čerstvém vzduchu i v době izolace, se kterou dnes musíme počítat. Absence balkonu nebo lodžie je velkým problémem a důvodem, proč se mnoho lidí rozhodne pro hledání jiného místa pro život.

Domky se zahradou lidé jednoduše milují

Mnoho lidí nechte bydlet v bytě, ale zároveň nemají finance na koupi nebo stavbu vlastního domu. Z toho důvodu se uchylují k pronájmu domů. Jakmile bude u domu také zahrada, bude vaše nemovitost velkým hitem. Většina lidí má rodinu a chtějí si pořídit pejska, což v bytě není vůbec ideální. Proto budou jistě volit domy s oplocenou zahradou, kde budou moci bezpečně vypustit nejen psa, ale také nechat děti, aby si hrály na čerstvém vzduchu.

Prostor na home office je velmi důležitý

Byty nebo domy s jednou místností navíc jsou nyní velmi populární, protože mnoho lidí díky pandemii přešlo na home office. Pracovat v obýváku, zatímco si kolem hrají děti, přitom není nejlepší. Proto potřebují jednu místnost (stačí menších rozměrů), která bude sloužit jako domácí kancelář. Při výběru jsou ale rozhodující také chybějící spotřebiče v kuchyni, předzahrádka nebo zimní zahrada. Požadavky lidí na bydlení v pronájmu se během pandemie změnily a majitelé investičních nemovitostí s tím musí počítat.

Redakce

Redakce

Redaktoři a redaktorky magazínu Kytičkování pro vás připravují atraktivní články o bydlení. Pokud byste také chtěli do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem o inzerci v magazínu, neváhejte nás kontaktovat.